Omijajcie ul. Powstańców Wielkopolskich

Z powodu prac rozbiórkowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe zawężona jest jezdnia na ul. Powstańców Wielkopolskich. Dane o ruchu drogowym wskazują, że po południu kierowcy mogą utknąć w tym miejscu w dużym korku. Prosimy ich, by omijali to miejsce.

Omijajcie ul. Powstańców Wielkopolskich
Fot. PKP PLK

Zawężenie na ul. Powstańców Wielkopolskich to efekt kolejnego etapu prac kolejowych na liniach przebiegających przez miasta. W przyszłości dzięki modernizacji przez Kraków będzie mogło przejechać więcej pociągów. Na razie jednak prace budowlane powodują utrudnienia w ruchu.

Wykonawca modernizacji wiaduktu nad ul. Powstańców Wielkopolskich zajął jeden z trzech pasów ruchu na tej ulicy, na jezdni prowadzącej do ul. Wielickiej. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca roku, a w niektóre weekendy czerwca, na czas prac rozbiórkowych, zajmowany będzie także dodatkowy pas. O zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

 

Dane wskazują, że może dojść do zakorkowania

W środę ruch odbywał się z utrudnieniami, ale stosunkowo płynnie. Jednak dane o ruchu drogowym zbierane codziennie przez dyspozytornię ZIKiT wskazują, że dzisiejszego popołudnia na pasie prowadzącym do Wielickiej może dojść do utworzenia się dużego zatoru.

Poranne dane pokazały, że przez zwężenie na ul. Powstańców Wielkopolskich i skrzyżowanie z ul. Wielicką może przejechać ok. 2300 samochodów na godzinę. Inspektorzy zarządzający systemem sterowania ruchem w mieście będą starali się podnieść przepustowość tego miejsca, ale oceniają że nie uda się osiągnąć poziomu wyższego niż 2800 pojazdów.

Tymczasem wczoraj w godzinach popołudniowych po ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku ul. Wielickiej przejeżdżało między 3200, a 3300 samochodów na godzinę. Porównanie tych danych wskazuje, że jeśli dziś choćby część kierowców nie wybierze innej trasy, na ulicach Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej może dojść do utworzenia dużego korka.

 

Prosimy: omijajcie ten odcinek

Skrzyżowanie ulic Wielickiej i Powstańców Śląskich oraz Wielkopolskich, jest dość skomplikowane. By w normalnych warunkach upłynnić ruch, część relacji skrętnych odbywa się przez obszar dworca autobusowego - trzeba przejechać pętlą wokół niego, gdy np. chcemy skręcić w lewo z ul. Powstańców Śląskich w ul. Limanowskiego. Kumulacja ruchu na tym skrzyżowaniu dzisiaj, może doprowadzić do tego, że przejazd w tym kierunku będzie znacznie zmniejszał przepustowość skrzyżowania.

Z tego powodu apelujemy do kierowców, by starali się nie korzystać z ul. Powstańców Wielkopolskich, a do Starego Podgórza kierowali się innymi ulicami niż Wielicką lub Powstańców Śląskich. Razem z PKP PLK przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków