Komunikat archiwalny

Rusza remont ul. Zakopiańskiej

Uwaga kierowcy! W nocy z wtorku na środę (05/06.04) rozpocznie się remont fragmentu ul. Zakopiańskiej, pomiędzy ul. Brożka, a ul. Kościuszkowców. Początkowo zajęta będzie jedna z jezdni, do wysokości ul. św. Faustyny. Ruch samochodowy będzie się odbywał po drugiej stronie jezdni, po jednym pasie w każdym z kierunków.
 

Rusza remont ul. Zakopiańskiej
Fot. Wiesław Majka

Roboty drogowe na ul. Zakopiańskiej podzielone zostały na cztery etapy, każdy z nich będzie trwał ok. 10 dni i polegać będzie na całkowitym zamknięciu jednej z połówek jezdni, na odcinku od ul. Brożka do ul. św. Faustyny lub od ul. św. Faustyny do ul. Kościuszkowców. Ruch samochodowy będzie prowadzony, w obu kierunkach, wolną od prac połówką arterii. Prace budowlane, by je przyspieszyć, będą się toczyć w sposób ciągły (w dzień i w nocy), remont zakończy się w ostatnich dniach maja.

Pierwsze prace rozpoczną się już w nocy z poniedziałku na wtorek (04/05.04). Wtedy robotnicy skupią się na demontażu barier energochłonnych, rozdzielających obie jezdnie ul. Zakopiańskiej. We wtorek ruch samochodowy będzie się odbywał normalnie, dopiero wieczorem wykonawca zmieni organizację ruchu i zajmie jedną z jezdni, na fragmencie od ul. Brożka do ul. św. Faustyny. Na kolejny odcinek remontowanej ulicy robotnicy przeniosą się po ok. 10 dniach prac. Za utrudnienia przepraszamy.

Harmonogram remontów na południu Krakowa został przygotowany tak, by powodować relatywnie jak najmniejsze utrudnienia w ruchu. ZIKiT zdaje sobie sprawę z tego, że równolegle mamy do czynienia ze zwężeniem przy al. Powstańćów Śląskich. Budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki, prowadzona przez PKP PLK, potrwa jednak co najmniej do końca roku, dlatego nie ma możliwości zwlekania z pracami przy innych ulicach na południu miasta do zakończenia prac kolejowych.

Adres:
ul. Zakopiańska, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków