Utrudnienia

Budowa łącznicy PKP: większe utrudnienia 12 marca

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku ze zmianami w harmonogramie budowy łącznicy kolejowej, w rejonie stacji Zabłocie – Krzemionki, zmiany w organizacji ruchu dla kierowców i pasażerów KMK, zostaną wprowadzone w życie w połowie marca. Jak informuje PKP - nowa organizacja prac na łącznicy ma zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich z ul. Wielicką

W najbliższy weekend tj. od piątku (22 stycznia) od godzin nocnych (ok. 21:00) zostaną wprowadzone ograniczenia w zakresie lewoskrętu z ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku ul. Wielickiej (wyłączenie jednego z pasów ruchu) oraz prawoskrętu dla relacji Wielicka – Powstańców Wielkopolskich (Nowohucka).

Przebudowa ul. Siewnej

Do czerwca 2016 r. potrwa przebudowa ul. Siewnej. W związku z pracami na odcinku 29 Listopada - Bociana, ul. Siewna została wyłączona z ruchu. Autobusy linii 137 i 637 kursują na zmienionych trasach (WIĘCEJ)

Kontynuacja robót na ul. Lubockiej

Do czerwca 2016 roku będą trwały roboty drogowe przy ul. Lubockiej.

Zmiany organizacji ruchu - Sylwester
Komunikat archiwalny 2015-12-28

Organizowany 31 grudnia bieg oraz miejski Sylwester na Rynku Głównym spowodują sporo zmian w
organizacji ruchu.

Komunikat w sprawie pętli Salwator
Komunikat archiwalny 2015-12-09

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w ubiegłym tygodniu zakończył się remont torowiska na większej pętli w Salwatorze. Wykonane wtedy prace były niezbędne dla utrzymania ruchu tramwajowego do tego rejonu miasta, do czasu planowanej na przyszły rok generalnej modernizacji torowiska w ciągu ul. Zwierzynieckiej i ul. Kościuszki.

Dziś, zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, zamknięta została mniejsza pętla na Salwatorze, co spowodowało zmianę trasy linii 6. Również to torowisko potrzebuje pilnej naprawy, chodzi o tzw. napawanie. Po zakończeniu tych prac naprawczych tramwaje będą mogły ponownie korzystać z obu pętli.

Przebudowa ul. Igołomskiej: od 15 lutego zamknięta ul. Kościelnicka

W związku z trwającą przebudową ul. Igołomskiej - etap I, informujemy o utrudnieniach w ruchu.