Utrudnienia

Trasa Biegu Nocnego na 10 km

Trasa Biegu Nocnego na 10 km, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku.

Nocne prace na Opolskiej

Dziś w nocy (z 16 kwietnia na 17 kwietnia) w godzinach nocnych (od 20:00 do 5:00) realizowana będzie awaryjna wymiana nawierzchni na lewym pasie w ulicy Opolskiej. Robotami objęty będzie odcinek od ulicy Mackiewicza do ulicy Grażyny.

 

Od 29 kwietnia zwężenie na ATW

Realizacja prac związanych z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych wchodzi w newralgiczny moment. Od poniedziałku, 29 kwietnia wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego, która prowadzi w kierunku Nowego Kleparza. Przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego.

Bieg „Pamiętaj z nami” – zmiany w organizacji ruchu

W sobotę, 13 kwietnia już po raz siódmy odbędzie się bieg „Pamiętaj z nami”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o historii Krakowa podczas II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego na Zabłociu i w Podgórzu.

Utrudnienia na Pychowickiej

Przy ulicy Pychowickiej realizowane są prace związane z budową kanalizacji ogólnospławnej przez prywatnego inwestora. Pierwotnie od 1 kwietnia przejazd w ciągu ulicy Pychowickiej miał zostać przywrócony (z częściowymi ograniczeniami). Utrudnienia jednak pozostały.

Nocne prace remontowe na ulicy Skotnickiej

Na ulicy Skotnickiej przez najbliższe dwie noce, z 28 na 29 marca oraz z 29 na 30 marca pracować będą ekipy remontowe. Prace będą realizowane w godz. od 22.00 do 6.00. Robotami objęty będzie odcinek jezdni do jazdy na wprost w kierunku Skawiny, w rejonie węzła A4, na odcinku od wiaduktu do sygnalizacji świetlnej, w rejonie ulicy Wrony.

Kierowco przypomiamy o trwającej przebudowie ul. Krakowskiej

W ramach modernizacji ulicy Krakowskiej przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą na odcinku od ul. Rollego do Józefa Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów Krakowska-Dietla-Stradomska oraz ul. Dietla na odcinku od Bożego Ciała do Augustiańskiej. Renowacji poddany zostanie pobliski most im. marszałka Józefa Piłsudskiego, który zyska efektowną oprawę świetlną.

Nocne prace drogowe

W godzinach nocnych z Piątku na Sobotę (22-23.03.2019) wykonywane będą prace polegające na naprawie ubytków w nawierzchni na Moście Dębnickim, Grunwaldzkim oraz na Rondzie Grunwaldzkim.

Od 30 marca zmiany w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu robót w rejonie ul. Zakopiańskiej, Spółka Akcyjna Tras Łagiewnicka informuje, że z dniem 30 marca b.r. ulegnie zmianie obecnie funkcjonująca organizacja ruchu na ciągu ulicy Zakopiańskiej.

16. Krakowski Półmaraton Marzanny

W niedzielę, 24 marca odbędzie się  impreza sportowa pod nazwą: 16. Krakowski Półmaraton Marzanny, w tym 5. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc”. Organizator w związku z biegiem przewiduje utrudnienia w ruchu dla pojazdów oraz komunikacji miejskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami od organizatora na stronie internetowej.