Utrudnienia

Etap 3 Trasy Łagiewnickiej w Kurdwanowie

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót budowlanych w rejonie skrzyżowania ul. Turowicza i Herberta, Budimex S.A. Spółka Trasa Łagiewnicka informuje, że w nocy z niedzieli (26.05.2019r.) na poniedziałek (27.05.2019r.) planowane jest wdrożenie etapu 3 czasowej organizacji ruchu polegającej na poprowadzeniu ruchu kołowego i pieszego po wschodniej stronie skrzyżowania ul. Turowicza/Herberta. 

 

13 i 14 Maja kolejne duże zmiany w rejonie budowanej Trasy Łagiewnickiej (Rostworowskiego, Zbrojarzy, Turonia)

Trasa Łagiewnicka Spółka Akcyjna  informuje, że na dzień 14.05.2019r. planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegające na zamknięciu fragmentu ulicy Zbrojarzy w rejonie skrzyżowania z ulicą Turonia.

Trasa Łagiewnicka Spółka Akcyjna informuje, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, silne opadu deszczu mające niekorzystny wpływ na tempo wykonania robót związanych z przebudową uzbrojenia podziemnego, zamknięcie ulicy Zbrojarzy planowane od dnia 14-05-2019 roku zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem, zostanie przesunięte w czasie.

O planowanym wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu i zamknięciu ulicy Zbrojarzy poinformujemy na minimum 7 dni przed planowanym wdrożeniem.

Imprezy sportowe i religijne zmiany w ruchu od 11 maja

W dniu 11.05.2019  r. w godzinach 11.00-16.30 w związku z organizowaną imprezą sportową pod nazwą „Maratony Rowerowe Lang Team” wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie:

Błonia, al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Hofmana, al. Waszyngtona, ul. Starowolska, Lasek Wolski, ul. Rędzina,  ul. Orla, ul. Marszałka Wolskiego  (dalej przejazd poza granicami Miasta Krakowa);

powrót - ul. Zakamycze, ul. Pod Sowińcem, Lasek Wolski, ul. Starowolska, al. Waszyngtona, ul. Hofmana, ul. Królowej Jadwigi, Al. Focha – Błonia

 

Zmiany w ruchu na najbliższe dni

W dniu 03.05.2019 r. w związku z  „Obchodami Narodowego Święta 3 Maja”:

  • w godz. 11.30-12.00 na czas przejścia pochodu patriotycznego wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania ruchu) na trasie: Wawel – ul. Droga do Zamku, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Floriańska, Pl. Matejki;
  • pomiędzy godz. 12.00 a godz. 13.30 na czas trwania uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostaną zamknięte dla ruchu kołowego (w tym także dla komunikacji zbiorowej): ul. Basztowa na odcinku od ul. Westerplatte do ul. Długiej, Plac Matejki oraz ul. Paderewskiego.
    W związku z koniecznością przygotowania miejsca uroczystości od godz. 7.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ul. Paderewskiego i Placu Matejki.
Rusza rozbudowa ulicy Szparagowej

W poniedziałek (6 maja br.) rusza rozbudowa ulicy Szparagowej. Prace będą realizowane na odcinku od ul. Półłanki do ul. Rybitwy.

Awaryjna naprawa torowiska wzdłuż Starowiślnej

W dniach 4-5 maja br. realizowana będzie awaryjna naprawa torowiska na ulicy Starowiślnej. Roboty będą prowadzone na odcinku od ulicy Miodowej do ulicy św. Wawrzyńca. W tych dniach obowiązywać będą zmiany w komunikacji miejskiej, ruch pojazdów będzie odbywał się bez zmian.

6 Maja rusza kolejny etap prac Trasy Łagiewnickiej

6 maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulic Rostworowskiego, Pszczelnej i skrzyżowania tych ulic z ulicą Kobierzyńską.

Prace remontowe na ulicy Grottgera i Chabrowej

Dziś, 25 kwietnia br. ruszyły prace remontowe na ulicy Grottgera, a na ulicy Chabrowej toczą się od wtorku.

Na Grottgera realizowane są prace od ul. E. Biernackiego do końca ulicy – kontynuacja z zeszłego roku. Wymieniona zostanie jezdnia oraz chodniki. Zakończenie prac planowane jest na koniec maja br.

Zmiany w ruchu w związku ze Świętem Miłosierdzia Bożego

W związku ze Świętem Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

Trasa 18. PZU Cracovia Maraton

Przedstawiamy trasę 18. PZU Cracovia Maraton, który zostanie zorganizowany 28 kwietnia 2019 roku. Podobnie jak w poprzedniej edycji biegu, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane zostaną w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.