Zmiany w organizacji ruchu od najbliższego weekendu

W najbliższy weekend zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu związane z trzema inwestycjami prowadzonymi w Krakowie.

Zmiany w organizacji ruchu od najbliższego weekendu
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

- Modernizacja ul. Krakowskiej – od 18 maja

W związku z przebudową torowiska na skrzyżowaniu ulic: Stradomskiej, Dietla i Krakowskiej – 18 maja br. zostanie zamknięta jezdnia ulicy Dietla prowadząca w kierunku Mostu Grunwaldzkiego na odcinku od ul. Świętego Sebastiana do ul. Sukienniczej. Wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.

dietla objazdy 18

- Modernizacja torowiska do Bronowic – z 19 na 20 maja

W związku z pracami na torowisku do Bronowic w nocy z 19 na 20 maja 2019 r. zostaną wprowadzone kolejne zmiany - zamknięcie południowej części skrzyżowania ulic: Bronowickiej i Rydla.

Na odcinku ulicy Bronowickiej między ulicą Głowackiego, a ulicą Rydla będzie możliwość jazdy w stronę ulicy Rydla (jeden kierunek) dla komunikacji miejskiej i mieszkańców. Zachowany zostanie też dojazd do lokali użytkowych. Na podstawie bieżącej obserwacji ruchu na tym odcinku – może zostać podjęta decyzja o dopuszczeniu do ruchu również samochodów.

Jednocześnie - północna część ulicy Rydla nie będzie jeszcze dostępna w całości – oddana będzie północna część skrzyżowania ulic: Bronowickiej i Rydla - w związku z pracami prowadzonymi tam przez inwestorów zewnętrznych.

rydla poł udnie

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków