32 ulice do pozimowego remontu

Bulwarowa, Mierzwy, Fatimska, Radzikowskiego, Skwerowa czy Sadowa to tylko niektóre z 32 krakowskich ulic, jakie już niebawem czeka remont. Środki na bieżące naprawy w wysokości 26 mln złotych zostały zabezpieczone. Prace rozpoczną się w marcu.

32 ulice do pozimowego remontu
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zakres prac obejmuje między innymi frezowanie fragmentów nawierzchni, na których po zimie powstały szczeliny i nierówności. Później rozpocznie się wymiana asfaltu - bez potrzeby rozbierania podbudowy jezdni. Naprawiane będą też niektóre chodniki, zniszczone zatoki autobusowe i parkingowe np. przy ul. Orkana. Natomiast przy ul. Emaus naprawione zostanie pobocze.

Największym zakresem prac została objęta ulica E. Rydza Śmigłego. Na odcinku od ul. Ludźmierskiej do ul. Struga - ze względu na duży ruch samochodów nawierzchnia po zimie uległa znacznemu zniszczeniu.

Na ul. Wróżenieckiej (od ul. Sawy-Calińskiego do pętli autobusowej) oraz na ulicy Architektów pierwsze prace ruszą w marcu, czyli wtedy gdy pozwolą na to temperatury.
Naprawy przewidziane są również na ulicy Sadowej (od al. 29 listopada do ul. Wiśniowej) ale też na całej długości ulic Stolarza, Świętej Rodziny, Smolnej, Rylskiego, Lasogórskiej (od ul. Moszyńskiego do ul. Starowiejskiej) czy ul. Krzewowej (odcinek od ul. Tynieckiej do ul. Falistej).

Na ulicach o dużym natężeniu ruchu, przeprowadzenie remontów metodą nakładkową zaplanowano w okresie wakacyjnym. Wtedy ciężki sprzęt pojawi się między innymi na ulicach Kosocickiej, Gzymsików, Fatimskiej, Cienistej, czy Łyszkiewicza.

Wymienione prace na 32 krakowskich ulicach będą wykonane metodą nakładową. Dużo szybszą od remontów kompleksowych, zdecydowanie tańszą i wytrzymałą. Drogowcy planują wykonanie wszystkich prac do końca października.

Mapę z planowanymi remontami można zobaczyć tutaj.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków