Przebudowa przystanku „Kabel” na ulicy Wielickiej

Prace na ulicy Wielickiej realizuje deweloper, który w ramach inwestycji mieszkaniowej został zobowiązany do jej przebudowy. Wkrótce zakończy roboty związane z modernizacją przystanku autobusowego „Kabel”. W przyszłym tygodniu planuje rozpocząć przebudowę przystanku tramwajowo-autobusowego „Kabel”.

Przebudowa przystanku „Kabel” na ulicy  Wielickiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Od wtorku (15 stycznia br.) planowane jest udostępnienie całej części ulicy po stronie Malborskiej dla ruchu samochodowego oraz pieszego.

Z uwagi na rozpoczynające się ferie zimowe i mniejszą ilość pojazdów w mieście na ulicy Wielickiej ruszą prace związane z przebudową przystanku tramwajowo-autobusowego „Kabel” w kierunku centrum. Od środy (16 stycznia br.) wprowadzona zostanie  nowa organizacja ruchu, która umożliwi prowadzenie robót związanych z przebudową przystanku. Ulica Wielicka w kierunku centrum zostanie zawężona do jednego pasa ruchu.

W ramach prac najpierw wykonany zostanie tymczasowy przystanek autobusowo-tramwajowy – zlokalizowany będzie na wysokości stacji BP. Następnie zamknięty zostanie istniejący peron i ruszą roboty budowlane (od 21 stycznia br. planowane są zmiany w organizacji ruchu dla tramwajów i autobusów).

Orientacyjny termin zakończenia robót koniec lutego. Realizacja prac uzależniona będzie od warunków pogodowych.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków