Zmiany w przebiegu komunikacji autobusowej do Bronowic

Wraz z postępem prac przy modernizacji torowiska do pętli w Bronowicach konieczne są korekty przebiegu zastępczych linii autobusowych obsługujących tamtejsze osiedla. Wykonawcy rozpoczynają nowy etap prac i są zmuszeni zamknąć dla autobusów ulicę Bronowicką.

Zmiany w przebiegu komunikacji autobusowej do Bronowic
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Do tej pory prace prowadzone na ul. Bronowickiej umożliwiały utrzymanie komunikacji autobusowej, jednak wykonawca kontynuując roboty modernizacyjne przechodzi z pracami na całą jezdnię. Jest to konieczne, by zabrać się za nową podbudowę i wylewanie płyty, na której osadzone zostanie nowe torowisko. Przy okazji robotnicy pojawią się również na skrzyżowaniu ulic Bronowickiej, Głowackiego, Piastowskiej i Podchorążych.


W związku z tym zmianie ulegnie trasa, po której poruszają się autobusy zastępujące w tej części miasta zawieszoną komunikację tramwajową. Na obszarze Starego Miasta przebieg linii nie ulega zmianie. Autobusy zastępcze z ul. Kazimierza Wielkiego będą nadal wjeżdżały w ul. Łobzowską, dalej Garbarską i pod Bagatelę. Stamtąd powrót przez ulice Podwale, Garbarską i Karmelicką do pl. Inwalidów. Następnie przez ul. Pomorską wjadą na ul. Kazimierza Wielkiego, by pojechać w stronę Bronowic.

Po zmianach w przyszłym tygodniu autobusy linii 704 zaczną przejeżdżać z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i z niej będą skręcały w ul. Lea.

Z Lea, jak dotychczas w ul. Młodej Polski i przez Rydla do ul. Bronowickiej, a stamtąd do pętli tramwajowej na os. Widok.

Inaczej niż dotychczas będzie odbywał się powrót autobusów z Bronowic. Z ul. Bronowickiej skręcą one w ul. Przybyszewskiego, a dalej przez ul. Zarzecze dojadą do ul. Lea, by na trasę po ul. Kazimierza Wielkiego wrócić przez ul. Smoluchowskiego.

Zmianom ulegnie też przebieg linii autobusowej 713, która uzupełnia potrzeby transportowej na trasie z Bronowic. Autobusy tej linii wyjadą z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i dalej przez Lea, Młodej Polski i Rydla dojadą do pętli tramwajowej w Bronowicach, gdzie zaplanowano przystanek końcowy.

W stronę teatru Bagatela autobusy linii 713 pojadą z pętli najpierw w kierunku Bronowic, by skręcić w ulicę Przybyszewskiego i z niej przez Zarzecze do ul. Lea i dalej tak, jak autobusy linii 704. Zmiana ta jest skierowana do mieszkańców, którzy nie będą już mogli korzystać z autobusów na ul. Bronowickiej.

Częstotliwość przejazdów zostanie zachowana. Wyznaczone zostaną nowe przystanki tymczasowe, na odcinkach po których dotąd autobusy się nie poruszały.

Zmiana wchodzi w życie w sobotę 17 listopada.

W tym czasie może też dojść do ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu al. Kijowskiej z ul. Królewską. Wykonawca może wprowadzić na nim ruch wahadłowy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków