Korekta w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej

W Krakowie od trzech tygodni trwa przebudowa ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Z uwagi na modernizację tych trzech ważnych ulic, trasę do Bronowic można pokonać zastępczą komunikacją autobusową. W ostatnim czasie zostały wprowadzone pewne korekty w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej.

 Korekta w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Miasto stara się, by remont był dla Krakowian jak najmniej uciążliwy. Zwolnienie z opłat za przejazdy na tym odcinku jest rekompensatą za uciążliwości spowodowane pracami przy przebudowie. Od zeszłego tygodnia obowiązują bezpłatne przejazdy na tymczasowych liniach nr 74, 704 i 713.

Liczba autobusów jest obecnie wystarczająca do obsługi tej trasy. Wprowadzona została korekta na skrzyżowaniu Łobzowskiej i al. Słowackiego – autobusy jeździły ulicą Łobzowską z prawego pasa teraz jeżdżą ze środkowego, dzięki temu ruch na tym skrzyżowaniu odbywa się dużo płynniej. Na wniosek mieszkańców został przywrócony kontrapas rowerowy na ulicy Łobzowskiej. Pojawiły się zmiany w zakresie możliwości parkowania przy określonych ulicach - powiedział Emil Markowiak, Koordynator Sekcji ds. Rozwoju Sieci Transportowej w ZIKiT.

Sytuacja na modernizowanym odcinku jest na bieżąco monitorowana. W pogotowiu czeka dodatkowy tabor, który jest gotowy do wyjazdu na linię w razie potrzeb.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków