Rewitalizacja bulwarów wiślanych na ukończeniu

Jednym z ulubionych miejsc spacerów i rekreacji Krakowian oraz turystów są bulwary wiślane. Najpierw efektowne oświetlenie zyskały bulwary Czerwieński i Kurlandzki – za które miasto otrzymało nagrodę. W tym roku przyszła kolej na bulwary Inflancki, Wołyński, Rodła, Tyniecki, Poleski oraz Podolski (z częścią Bulwaru Lotników Alianckich).

Rewitalizacja bulwarów wiślanych na ukończeniu
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

W ramach rewitalizacji bulwarów montowane jest inteligentne oświetlenie, które dostosowuje się do natężenia ze względu na porę roku i dnia. Dodatkowo montowane są stylowe lampy iluminacyjne. W trakcie robót przygotowano odpowiednią infrastrukturę pod monitoring czy sieć Wi-Fi. Od września działa już oświetlenie oraz iluminacja na bulwarach Inflanckim, Wołyńskim oraz Rodła. A już dziś światło rozbłyśnie na bulwarach Tynieckim oraz Poleskim. Prace są wciąż prowadzone na bulwarze Podolskim (z częścią Bulwaru Lotników Alianckich).

Wzdłuż bulwaru Inflanckiego zamontowanych zostało około 90 opraw oświetleniowych i iluminacyjnych, przy Wołyńskim 27, Rodła 53, Tynieckim ponad 40, a Poleskim 33. Wciąż trwają roboty kablowe i montażowe na bulwarze Podolskim, docelowo zamontowanych tu będzie łącznie aż 135 opraw oświetleniowych i iluminacyjnych.

Po zakończeniu wszystkich inwestycji bulwary wiślane będą cieszyć mieszkańców w dzień i w nocy na całej ich długości.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków