Bezpłatne przejazdy dla pasażerów tymczasowych linii z Bronowic

W środę, 26 września podczas sesji Rady Miasta Krakowa, prezydent Jacek Majchrowski wystąpił z wnioskiem o zwolnienie pasażerów komunikacji miejskiej z opłat za przejazdy tymczasowymi, zastępczymi liniami 704, 713 oraz 74, które funkcjonują podczas remontu ulic Królewskiej, Podchorążych i Królewskiej. Rada Miasta Krakowa przychyliła się do propozycji prezydenta. Przepisy wejdą w życie po ukazaniu się w dzienniku urzędowym wojewody.

Bezpłatne przejazdy dla pasażerów tymczasowych linii z Bronowic
Fot. Magiczny Kraków

Miasto stara się, by remont był dla krakowian jak najmniej uciążliwy. Zwolnienie z opłat za przejazdy na tym odcinku jest rekompensatą za uciążliwości spowodowane pracami przy przebudowie tak ważnej dla mieszkańców Bronowic i okolic drogi.

Autobusy zastępcze kursują co 2-3 minuty, a na odcinku między Bronowicami a pętlą w Bronowicach Małych tramwaj linii 74.

O organizacji komunikacji miejskiej można przeczytać tutaj, a o samym remoncie ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej tutaj.

Darmowa komunikacja zastępczymi liniami: 74, 704 i 713 kursującymi na trasie modernizowanej linii tramwajowej do Bronowic, wejdzie w życie po opublikowaniu podjętej wczoraj uchwały RMK w dzienniku urzędowym województwa małopolskiego.

Od Piątku (05.10.2018) będą obowiązywały bezpłatne przejazdy na wyżej wymienionych liniach.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków