Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej

Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej, prace w ramach pierwszego etapu, na odcinku od ronda Pamuły do ulicy Merkuriusza Polskiego powinny zakończyć się pod koniec października br. Równocześnie ruszyły roboty w ramach drugiego etapu - na odcinku od Merkuriusza Polskiego do ulicy Szybisko.

Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Prace na ulicy Myślenickiej podzielone zostały na cztery etapy, inwestycja będzie realizowana do końca przyszłego roku. Obecnie trwają prace na odcinku od ronda Pamuły do ulicy Merkuriusza Polskiego. Prace na pierwszym odcinku wydłużają się z uwagi na odkrycie pod ziemią niezinwentaryzowanych wcześniej kabli teletechnicznych. Równocześnie wykonawca rozpoczął roboty związane z budową kanalizacji w ramach drugiego etapu, na odcinku  od Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko. Kolejne dwa etapy obejmą prace na odcinkach od ul. Szybisko do ul. J. i F. Sawiczewskich (etap III) oraz od ul. J. i F.Sawiczewskich do końca ul. Myślenickiej (etap IV).

Ulica Myślenicka zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się nowe chodniki i przystanki dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków