Nowe nawierzchnie na ulicach: J. Lea, Orlich Gniazd, Nowohuckiej

Na przełomie sierpnia/września br. nowe nawierzchnie zyskają ulice: Juliusza Lea - na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski; Orlich Gniazd; Nowohucka.

Nowe nawierzchnie na ulicach: J. Lea, Orlich Gniazd, Nowohuckiej
Fot. ZIKiT

Dziś (10 lipca br.) rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Juliusza Lea. W ramach prowadzonych robót jezdnia zyska nową nawierzchnię, dodatkowo odnowione będą chodniki. Prace na tej ulicy będą prowadzone na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski. Najpierw wykonany zostanie remont chodnika po stronie południowej, następnie po stronie północnej, później wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

W trakcie wykonywania nawierzchni wprowadzone zostaną połówkowe zamknięcia jezdni Planowany termin wykonania zadania,  koniec sierpnia br.

Jutro (11 lipca br.) rozpocznie się remont ulicy Orlich Gniazd. W pierwszej kolejności będą remontowane chodniki i zatoki postojowe, a następnie zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni.

W trakcie prac związanych z wymianą nawierzchni wprowadzone zostaną zawężania. Planowany termin zakończenia remontu to również koniec sierpnia br.

W planach jest również remont na ulicy Nowohuckiej – na odcinku od ronda 308 Dywizjonu do mostu na Wiśle. Obecnie został on wstrzymany ze względu na awaryjne prace w al. Pokoju wykonywane przez MPEC. Do czasu ich zakończenia remont ul. Nowohuckiej się nie rozpocznie. Szacunkowy koszt remontu to 2,5 mln zł.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków