Ruszają prace na ul. Wielickiej

Od poniedziałku (4 czerwca br.) rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z przebudową ulicy Wielickiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Malborską i ul. Świątnicką, a dokładnie na odcinku między wjazdem na boiska treningowe Cracovii a skrzyżowaniem ul. Malborską.

Ruszają prace na ul. Wielickiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

W rejonie tym deweloper realizuje budowę budynków mieszkalnych. W ramach inwestycji dokona przebudowy jezdni ulicy Wielickiej prowadzącej w kierunku Wieliczki. Roboty obejmą też istniejący przystanek autobusowy „Kabel” oraz przystanek tramwajowo-autobusowy „Kabel”. W trakcie prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz pojawią się nowe chodniki. Zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna.

 

Obecnie ul. Wielicka na przedmiotowym odcinku posiada jezdnię szerokości około 13 m, z której wydzielone są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przy wlocie ul. Malborskiej zlokalizowany jest przystanek „Kabel”. Natomiast przy skrzyżowaniu z ul. Świątnicką pomiędzy torowiskiem a istniejącą ul. Wielicką wydzielony jest przystanek tramwajowy, którego kontynuacje stanowi wzdłuż ulicy przystanek autobusowy.

 

Po przebudowie jezdnia ulicy Wielickiej prowadząca w kierunku Wieliczki zostanie przesunięta na południe. Zostanie wybudowany dodatkowy pas służący do skrętu w ulicę Malborską, gdzie pojawi się również przystanek autobusowy. Dzięki temu powstanie miejsce na przesunięcie jezdni ulicy Wielickiej prowadzącej do centrum miasta. To z kolei pozwoli ma poszerzenie przystanku tramwajowo-autobusowego. Powstanie on w miejscu istniejącego jednego pasa ruchu. Po przebudowie stanie się on bardziej komfortowy dla pasażerów komunikacji miejskiej.

 

Obecnie trwa montaż oznakowania, który zmieni organizację ruchu od dnia 7 czerwca br. (czwartek). Od tego dnia ruszą pierwsze prace przygotowawcze, m.in. zdemontowane zostaną betonowe bariery ogrodzeniowe. Istniejący przystanek autobusowy „Kabel” zostanie przeniesiony w nowe tymczasowe miejsce.

 

Przez cały okres remontu ruch dla pojazdów będzie utrzymany. Zakończenie prac planowane jest za około 4 miesiące.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków