Lekcje angielskiego dla krakowskich kontrolerów

Renoma chcąc zwiększyć jakość obsługi pasażerów krakowskiej komunikacji postanowiła zorganizować dla swoich pracowników bezpłatne lekcje języka angielskiego. Będę one w całości finansowane przez firmę. Skierowane są one do wszystkich kontrolerów, którzy nie znają tego języka i chcieliby podjąć się jego nauki. Zajęcia rozpoczną się od przyszłego tygodnia.

Lekcje angielskiego dla krakowskich kontrolerów
Fot. ZIKiT

Do tej pory przynajmniej jedna osoba w każdej parze kontrolerów posługiwała się językiem angielskim. W okresie wakacji z inicjatywy ZIKiT-u kontrolerzy tej firmy dysponowali specjalnie przygotowanymi „wizytówkami” z komunikatami w tym języku. Zawierały one informacje dotyczące zakupu i kasowania biletów oraz te odnośnie reklamacji. Inicjatywa pokazania kontrolera jako osoby niosącej pomoc została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców i turystów. Odnotowane zostały pochwały na rzecz ich dotychczasowej  pracy.

Więcej informacji: tutaj

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Renoma. Nowa jej inicjatywa sprawi, że jakość obsługi pasażerów będzie jeszcze wyższa. Model w którym kontroler pomaga, sprawdza się i będziemy go kontynuować  – powiedział Łukasz Franek, Zastępca Dyrektora ZIKiT.

Obecnie Renoma podjęła się sfinansowania lekcji języka angielskiego. Zajęcia prowadzone będą w krakowskim oddziale firmy. Czas trwanie kursu uzależniony będzie od postępów w nauce osób biorących w nich udział. Lektorzy będą kładli duży nacisk na zdobycie umiejętności przez kontrolerów w kwestii poprawnej komunikacji po angielsku z pasażerem. Po zakończonym kursie kontroler będzie mógł min.: udzielić pomocy przy zakupie i skasowaniu biletu, wskazać drogę czy kierunek.

Kontroler komunikujący się poprawnie z pasażerem w języku angielskim jest dla nas w chwili obecnej priorytetem, dlatego też postanowiliśmy zagwarantować bezpłatne lekcje tego języka. Jest to szczególnie ważna umiejętność w tak dużej aglomeracji jaką jest Kraków - podkreśla Marcin Bonisławski, Kierownik Biura Kontroli Biletów, Renoma.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków