Sprawniejsza komunikacja rowerowa w związku ze zmianami w SPP

Zarząd infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w trakcie opracowywania zmian w Strefie Płatnego Parkowania, zwrócił uwagę na potrzebę wprowadzenia ułatwień dla osób korzystających z rowerów w codziennych podróżach po Krakowie. Usprawnienia te mają polegać na otwieraniu jeszcze większej liczby ulic jednokierunkowych dla dwukierunkowego ruchu rowerowego. Zmiany te sprawią, że Kraków dołączy do grona liderów w skali Polski, jeśli chodzi o liczbę ulic z wprowadzonym kontraruchem rowerowym i wyznaczonymi kontrapasami. W sumie pod koniec tego roku będzie takich ulic ponad 200. Dodatkowo oprócz tych zmian ZIKiT prowadzi w trybie stałym inne działania wspierające ruch rowerowy w mieście. Obecnie prowadzony jest montaż 1.500 sztuk nowych stojaków na rowery, głównie przy publicznych placówkach oświatowych.

Sprawniejsza komunikacja rowerowa w związku ze zmianami w SPP
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Zmiany w Strefie w dużej mierze wpłyną na funkcjonowanie osób korzystających na co dzień z rowerów. Będzie ono dużo wygodniejsze, bo rowerem będzie po prostu bliżej – powiedział Marcin Wójcik Oficer Rowerowy.

Zmiany te prowadzone są w sposób kompleksowy, zgodnie z postępem prac w poszczególnych Strefach. I tak obecnie nowy ruch rowerowy "pod prąd" możemy zauważyć na następujących ulicach: Lea, Cieszyńska, Szymanowskiego, Nowowiejska, Syrokomli, Ujejskiego, Lelewela-Borelowskiego, Filarecka, Mlaskotów czy Fałata.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków