Spotkanie z pracownikami Nokii

W miniony poniedziałek siedzibę ZIKiT-u odwiedziło 20 inżynierów Nokii z krakowskiego oddziału firmy. Spotkanie dotyczyło m.in. naszego systemu sterowania ruchem. Wspólnie ze specjalistami z Nokii zastanawialiśmy się, w jaki sposób można usprawnić jego funkcjonowanie oraz jakie narzędzie internetowe pozwoliło by jeszcze skuteczniej niż Ostrzegator informować o utrudnieniach i zagrożeniach oraz planować codzienne podróże.

Spotkanie z pracownikami Nokii
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Druga część spotkania dotyczyła mobilności w Krakowie. Zaprezentowaliśmy pracownikom Nokii wybrane strony i aplikacje, które ułatwiają poruszanie się po mieście – pieszo, rowerem oraz środkami komunikacji publicznej i zachęcają do zrezygnowania z prywatnych aut na rzecz takiej mobilności . Dzięki rozwiązaniom internetowym można bardzo łatwo zaplanować podróż po mieście.

 

Inżynierowie z Nokii obiecali przedstawić zarówno takie rozwiązania, które usprawnią działające systemy, jak i zastanowić się nad stworzeniem kolejnych, jeszcze bardziej ułatwiających funkcjonowanie miejskiej mobilności.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków