Kontrolerzy już myślą o wakacjach

Od dziś kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. My również zwracamy uwagę, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, taka ulga obowiązuje od 1 września do 30 czerwca. Prosimy o przekazanie tej informacji dalej!

Kontrolerzy już myślą o wakacjach
Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych zostały wprowadzone w Krakowie w ubiegłym roku. Uczniowie, aby z nich korzystać, musieli mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Aby przyzwyczaić do tego dzieci, kontrolerzy przypominali o tym na bieżąco w trakcie kontroli, jak również ZIKiT przygotował specjalne oprawki z napisem „Z legitymacją bezpłatnie miejską komunikacją w roku szkolnym”. Były przekazywane dzieciom podczas akcji edukacyjnych, jak również podczas kontroli biletów w tramwajach i autobusach.

- Celem wprowadzenia bezpłatnych przejazdów była zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej uczniów i ich rodziców. Nie chcielibyśmy teraz, aby ten efekt był odwrotny, gdy w czasie wakacji poprosimy o okazanie biletu. Chcemy, żeby najmłodsi pasażerowie byli do tego przygotowani – mówi Marcin Bonisławski z firmy Renoma, która kontroluje bilety w Krakowie.

O warunkach bezpłatnego podróżowania po Krakowie  ZIKiT przypomina dzieciom również podczas Akademii mobilności, edukacyjnych spotkań, w których wzięło udział już kilkaset uczniów szkół podstawowych w Krakowie.

- Chcemy pokazać najmłodszym krakowianom czym jest mobilność i dlaczego warto wybrać komunikację miejską podróżując po Krakowie - mówi Łukasz Franek, zastępca Dyrektora ds. Transportu w ZIKiT.

legitymacja

 

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków