Kontrolerzy bliżej turystów

Krakowscy kontrolerzy są już gotowi do letniego sezonu turystycznego w Krakowie. Już teraz w każdej parze umundurowanych kontrolerów jest przynajmniej jedna osoba, która  posługuje się językiem angielskim. Nowością będzie natomiast to, że zarówno w rejonie portu lotniczego Kraków-Balice, jak i Kopalni Soli w Wieliczce, kontrolerzy będą informować turystów o konieczności zakupu biletu aglomeracyjnego i obowiązku skasowania go po wejściu do pojazdu. Okazuje się bowiem, że wielu zagranicznych gości sądzi, że wystarczy bilet kupić, a nie kasować.

Kontrolerzy bliżej turystów
Fot. ZIKiT

- Chcemy podtrzymywać opinię wśród turystów, że Kraków jest gościnnym i przyjaznym miastem. Stawiamy zatem na edukację i pomoc w wyborze odpowiedniego biletu – mówi Marcin Bonisławski z ZW Renoma.

Kontrolerzy będą mieli także przy sobie bloczki z komunikatami w języku angielskim, informujące w jaki sposób i gdzie można odwołać się od nałożonej już opłaty dodatkowej, jeśli turyści będą chcieli wyjaśnić niezrozumiałą dla nich sytuację.

Ponadto Wydział Promocji UMK we współpracy z ZIKiT-em wysłał do krakowskich hoteli wiadomość z prośbą informowania turystów o konieczności kupna i skasowania biletu w komunikacji miejskiej. Znajdzie się tam również informacja jak skontaktować się firmą prowadzącą kontrolę biletów.

Mamy nadzieję, że te wszystkie działania okażą się pomocne dla gości odwiedzających Kraków.

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków