ZIKiT-owa akademia mobilności!

Dziś w ZIKiT przy ul. Centralnej 53 gościliśmy uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 65. Dzieci uczestniczyły w "Lekcji mobilności" i odwiedziły Centrum Sterowania Ruchem. Poznały podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską. ZIKiT-owa akademia mobilności to część większego planu edukacyjnego, który uruchamiamy w tym roku.

ZIKiT-owa akademia mobilności!
Fot. ZIKiT

Lekcje organizowane są przez Zespół Mobilności Aktywnej w ramach Akademii Młodego Krakowianina. Dzięki projektowi Gminy Miejskiej Kraków uczniowie odwiedzają różne jednostki i spółki miejskie.

Dziś do ZIKiT-u dzieci zostały przywiezione autobusem, który udostępniła firma Mobilis. W czasie przejazdu poruszany był temat jak należy zachowywać się w komunikacji zbiorowej, czego nie wolno robić i dlaczego uczniowie szkół podstawowych muszą wozić ze sobą ważną legitymację szkolną a inni pasażerowie kupić bilet. W przejeździe wzięli udział także umundurowani kontrolerzy z firmy Renoma.

Natomiast na sali konferencyjnej ZIKiT dzieci dowiedziały się czym zajmuje się nasza jednostka. W Centrum Sterowania Ruchem obejrzały film dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Całe wydarzenie trwało około 2,5 godziny.

Kolejna lekcja mobilności odbędzie się pod koniec marca.

 

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków