Konferencja branżowa zarządców transportu

Jutro (w środę, 8 lutego) w magistracie odbędzie się konferencja „Nowe możliwości dla zarządzających komunikacją miejską i infrastrukturą w miastach", w której wezmą udział przedstawiciele urzędów gmin z całej Polski. Zostanie ona poprzedzona spotkaniem dla dziennikarzy (godz. 9.45), dotyczącym ostatniego roku pracy krakowskich kontrolerów. Na pytania odpowiadać będą zastępca dyrektora ZIKiT Łukasz Franek oraz szef Renomy Marcin Bonisławski. Konferencji branżowa, która rozpocznie się o godz. 10.45, będzie na bieżąco relacjonowana w mediach społecznościowych ZIKiT.

Konferencja branżowa zarządców transportu
Fot. Łukasz Żołądź/www.mmkrakow.pl

Mija rok od wprowadzenia w Krakowie nowego standardu kontroli w postaci umundurowania kontrolerów biletów komunikacji zbiorowej. Podczas konferencji przedstawione zostanie nie tylko doświadczenie zmiany wizerunku kontrolerów, ale też skuteczności funkcjonowania systemu windykacji należności.

Poprzedni rok to również nowa jakość w postaci wprowadzenia w Krakowie roweru publicznego tzw. IV generacji. Pomimo innowacyjnego podejścia, nie obyło się bez trudności, które po przezwyciężeniu pozwoliły na uruchomienie najnowocześniejszego standardu roweru powszechnie dostępnego, który w 2017 roku osiągnie pełny zakres funkcjonowania.

Kolejnym poruszonym podczas konferencji tematem będzie ważne z punktu widzenia większości użytkowników miasta, swobodne poruszanie się po przestrzeni chodników. Sposób informowania mieszkańców o budzących emocje koniecznych zmianach podyktowanych potrzebą przywracania właściwej szerokości przestrzeni oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

Na zakończenie zaprosimy do wspólnego objazdu infrastruktury w Krakowie, w tym do wizyty w Centrum Sterowania Ruchem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Zaprezentowane zostanie zarządzanie ruchem na przykładzie dobrych praktyk i udanego działania podczas jednego z największych pod względem liczby uczestników, wydarzeń w historii Krakowa, czyli Światowych Dni Młodzieży. 

 

Pokaż metkę
Autor: zikit
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków