Chodnik na ul. Rollego przechodzi metamorfozę

Biegasz lub jeździsz na rowerze wzdłuż Bulwarów Wiślanych? A może lubisz spacery nad Wisłą? Już wkrótce przejście lub przejazd (także wózkiem) po chodniku na ul. Rollego będzie znacznie przyjemniejszy i bezpieczniejszy. ZIKiT prowadzi właśnie remont, dzięki czemu zniszczone płyty chodnikowe zostaną wymienione na nowe. Remont jest realizowany w ramach zadań powierzonych Rady Dzielnicy XIII Podgórze. W ubiegłym roku Dzielnica wymieniła na tej ulicy oświetlenie.

Chodnik na ul. Rollego przechodzi metamorfozę
Fot. ZIKiT

Ul. Rollego łączy Bulwary Wiślane w miejscu przecięcia ich przez rzekę Wilgę. Ze względu na malowniczą trasę, ulicą porusza się wielu spacerujących, rowerzystów, biegaczy. Zniszczony chodnik powodował, że wiele z tych osób musiało schodzić na jezdnię, co było niebezpieczne ze względu na duży ruch samochodowy.

Remont chodnika był oczekiwany od dłuższego czasu, ale ze względu na tempo i zakres inwestycji wykonywanych na czas ŚDM, prace rozpoczęły się w październiku. Remontowany jest odcinek od mostu Retmańskiego do ul. Legionów Piłsudskiego. Koszt prac to ok. 150 tys. zł. Nowy chodnik będzie dostępny na przełomie października i listopada, w zależności od pogody, która może przyczynić się do przyspieszenia bądź zwolnienia remontu.

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków