Rondo Kocmyrzowskie do remontu

Jesienią rozpocznie się remont jednego z najważniejszych węzłów tramwajowych w Nowej Hucie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie ogłosił przetarg na remont Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego.

Rondo Kocmyrzowskie do remontu
Fot. ZIKiT

Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku  i zakończą się wiosną 2017 roku. Remont będzie polegać na wymianie całego układu torowego, sieci trakcyjnej wraz ze słupami trakcyjnymi oraz oświetlenia. Równolegle odnawiana będzie również podstacja trakcyjna Bieńczyce. - Harmonogram prac będzie pomyślany w taki sposób, by nie wyłączać ruchu tramwajowego na całym rondzie jednocześnie - tłumaczy Piotr Hamarnik z ZIKiT. Remont będzie więc podzielony na etapy. - Dokładny zakres utrudnień w poszczególnych etapach poznamy dopiero po wyłonieniu wykonawcy i ustaleniu z nim szczegółów realizacyjnych - precyzuje.

Już teraz wiadomo, że największe utrudnienia potrwają ok. 3 - 4 miesiące. Dokładna data ponownego udostępnienia wszystkich relacji na rondzie będzie zależeć od tego jak mroźna okaże się nadchodząca zima.

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków