Nowe lampy w Parku Aleksandry

Będzie bezpieczniej i bardziej klimatycznie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje zakończyć budowę oświetlenia w Parku Aleksandry. Jest to już trzeci etap inwestycji, dzięki której jeden z młodszych krakowskich parków w Krakowie stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla wszystkich odwiedzających. ZIKiT właśnie ogłosił przetarg na to zadanie.

Nowe lampy w Parku Aleksandry
Fot. Bogusław Świerzowski

W ramach III etapu zostanie ustawionych 21 lamp oraz ułożonych będzie  850 metrów kabla oświetleniowego.  Planowane zakończenie prac przewidziane jest na koniec listopada 2016. Koszty  zostaną podane po zakończeniu przetargu.

Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy z uwagi na dostępność funduszy. W poprzednich etapach  w parku zamontowano w sumie 47 słupów oświetleniowych, ok. 2700 metrów okablowania oraz szafę oświetleniową.

Park Aleksandry znajduje się na terenie Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim w rejonie ul. Wielickiej, ul. Jerzmanowskiego i ul. Aleksandry. Jego budowa rozpoczęła się w 2006 r. Od 2008 r. objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego. Na terenie parku znajdują się cenne siedliska przyrodnicze. O powstanie tego parku zabiegali mieszkańcy.

 

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków