Remonty na południu Krakowa

Choć większość krakowskich ulic udało się wyremontować przed Światowymi Dniami Młodzieży, to jeszcze do końca roku planowane są kolejne naprawy ulic i chodników, o które wnioskowali mieszkańcy i radni dzielnic. Dziś przygotowaliśmy spis najważniejszych inwestycji drogowych, które ZIKiT planuje jeszcze wykonać w 2016 roku na terenie Podgórza. W kolejnych publikacjach napiszemy o innych częściach miasta.

Remonty na południu Krakowa
Fot. ZIKiT

I tak na ul. Lubostroń (do przecięcia z ul. Kobierzyńską) wymieniona zostanie warstwa ścieralna asfaltu. Wkrótce ruszy także remont na ul. Pychowickiej (od ul. Kobierzyńskiej w stronę św. Jacka) oraz na ul. Skośnej – od ul. Lubostroń do Kobierzyńskiej. Ponadto w Dzielnicy VIII (Dębniki) planowane są w tym roku jeszcze remonty chodników, m.in. na ul. Bolesława Śmiałego. Lokalizacje tych remontów wskazała Rada Dzielnicy VIII i zgodnie z harmonogramem prace zakończą się jeszcze w tym roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Kolejne podgórskie inwestycje, które zakończą się w tym roku to remonty chodników przy ul. Korepty, ul. Aleksandry i ul. Rydygiera oraz remonty nakładkowe na ul. Młodzieży i ul. Mokrej. Te zadania wskazała Dzielnica XII (Bieżanów-Prokocim). Natomiast w Dzielnicy IX (Łagiewniki-Borek Fałęcki) przewidziane prace prowadzone będą na ulicach Jugowickiej i Pienińskiej (chodniki) oraz ul. Oraczy (jezdnia).

Zadania remontowe Dzielnicy XIII, przeznaczone na 2016 rok, obejmą następujące ulice: Mitery (jezdnia i chodnik przy nr Śliska 14); ul. Pod Kopcem (jezdnia i chodnik przy szkole); ul. Rollego (chodnik od ul. Długosza do ul. Legionów Piłsudskiego); ul. Goszczyńskiego; ul. Kiełkowskiego (przejście dla pieszych) i chodnik przy Dekerta oraz remont cząstkowy płyty Placu Niepodległości. Natomiast na ul. Heltmana trwa właśnie remont nakładkowy (jezdnia i chodnik) na odcinku od ul. Kamieńskiego do ul. Lecha. Koszt: 400 tys. zł.

Tegoroczne prace ucieszą także rowerzystów i pieszych. Na ul. Kapelanka trwa właśnie remont ciągu pieszo-rowerowego (200 tys. zł ). Także na  ul. Zamoyskiego prowadzone są aktualnie prace na jednym pasie (od ul. Smolki do Warneńczyka) oraz na chodniku i jezdni przy placu Niepodległości. Warto dodać, że po zakończeniu prac, zostanie wyznaczony kontrapas na ul. Zamoyskiego. Ponadto w 2016 roku planowane są jeszcze remonty chodników  na al. Powstańców Śląskich – od ul. Parkowej do ul. Kamieńskiego (500 tys. zł), ul. Klimeckiego – od ul. Niwy do ul. Zabłocie oraz na al. Bora-Komorowskiego (od skrzyżowania z ul. Wiślicką) – są to chodniki, na których dopuszczony został ruch dla rowerów.

 

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków