Co dalej z Placem Biskupim?

W wakacje zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Placu Biskupiego, które organizuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Stowarzyszenie Miłośników Placu Biskupiego, Rada Dzielnicy I oraz Fundacja Architektura Krajobrazu. Po 20 września przewidziane jest kolejne spotkanie z mieszkańcami – warsztaty, na których powstaną różne warianty koncepcji zagospodarowania placu.

Co dalej z Placem Biskupim?
Fot. ZIKiT

Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbyło się w czerwcu i wtedy mieszkańcy wskazali jak widzą przyszłość tego miejsca. Następnie te wszystkie pomysły zostały przedstawione Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków, który wyraził już swoją opinię na ten temat i dopuścił propozycję podziału funkcjonalnego placu na kilka stref, m.in. strefę relaksu i wyciszenia, gier i zabaw czy też przestrzeni otwartej. Szczegółowe rozwiązania będą jednak wymagać kolejnych uzgodnień z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.

ZIKiT zlecił już opracowanie koncepcji rewitalizacji placu Biskupiego. Będzie teraz wnioskował o zabezpieczenie środków w przyszłym roku na projekt oraz w kolejnych latach na realizację rewitalizacji.

ZOBACZ plan:

biskupi

O czerwcowych konsultacjach możecie przeczytać tutaj:

http://zikit.krakow.pl/ogolne/201288,1787,komunikat,mieszkancy_o_placu_biskupim.html

 

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków