WC z platformą dla niepełnosprawnych

Kolejne dwie toalety miejskie – przy ul. Rakowickiej i ul. Siennej zostaną wyposażone w platformy, dzięki czemu będą bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg w tej sprawie. Montaż ma zakończyć się przed Światowymi Dniami Młodzieży.

WC  z platformą dla niepełnosprawnych
Fot. ZIKiT

Wykonawca zadania zobowiązany jest do dostawy i montażu dwóch platform, doprowadzenia instalacji elektrycznej, robót naprawczych oraz przeszkolenia pracownika, który obsługuje toaletę w kwestii czystości i nadzoru. Teraz dodatkowo za pomocą pilota uruchomi platformę, po naciśnięciu przycisku przez osobę niepełnosprawną.

Toalety z takim rozwiązaniem są już dostępne w Krakowie na ul. Smoczej, Powiśle, na Pl. Szczepańskim, ul. Kościuszki, w Rynku Głównym, ul. Straszewskiego, Rynek Podgórski, na Błoniach, ul. Prądnickiej oraz w Parku Jordana (dzięki dostosowaniu wjazdu). W sumie będzie ich juz 12.

Na tym oczywiście nie koniec. ZIKiT rozstrzygnął już przetarg na ustawienie toalet typu „toi toi”, które staną w Krakowie na czas ŚDM przy parkingach i drogach dojścia pielgrzymów (2 tys. sztuk). W miejscach uroczystości (Łagiewniki, Błonia, Brzegi) sprawę szaletów przejął Komitet Organizacyjny ŚDM.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków