Kontrolerzy też dbają o „miękkie lądowanie” w Kraków Airport

Krakowscy kontrolerzy od kilku dni mają nowe zadanie! Tym razem pomagają turystom, którzy przylatują do Kraków Airport i nie bardzo wiedzą, jaki bilet powinni kupić, żeby dotrzeć do Krakowa. Okazuje się, że był z tym spory problem, ponieważ na początku tej trasy obowiązuje cennik linii aglomeracyjnych, a podróżujący kupowali zwykłe bilety. – Nie chcemy, żeby już na wstępie goście przylatujący do Krakowa, byli narażeni na takie nieprzyjemności, dlatego wysyłamy im na pomoc naszych kontrolerów – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Kontrolerzy też dbają o „miękkie lądowanie” w Kraków Airport
Fot. ZIKiT

Chyba każdy kto podróżował z Balic do Krakowa, chociaż raz zaobserwował taką sytuację, że na przystanku autobusowym spotyka się grupa turystów i wpada w konsternację przy automacie z biletami, mimo instrukcji obsługi w języku obcym. Bez pomocy innych, bardziej zorientowanych pasażerów, trudno im wybrać za pierwszym razem właściwą opcję.  Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy nieświadomy pasażer kupuje zły bilet, a w pojeździe natrafia na kontrolę…

Z tego powodu dyrektor ZIKiT Marcin Korusiewicz podjął decyzję, aby krakowscy kontrolerzy pomagali zdezorientowanym turystom w rejonie Kraków Airport. Tym bardziej, że od początku działań kontrolerów pod skrzydłami ZIKiT-u, ustalono, że oprócz sprawdzania biletów w komunikacji miejskiej, będą także pełnić funkcję informacyjną dla pasażerów.

- Pomoc turystom na lotnisku to bardzo trafiony pomysł – komentuje Marcin Bonisławski z firmy Renoma, która zatrudnia kontrolerów. – Reakcje pasażerów są pozytywne. Jesteśmy na Balicach codziennie i staramy się obsłużyć jak najwięcej kursów. Udzielamy informacji zarówno w języku polskim jak i angielskim – dodaje.

Kontrolerzy, którzy pomagają turystom w pobliżu lotniska, są umundurowani. To kolejna zmiana, która z jednej strony ma zmienić wizerunek pracy kontrolera, a z drugiej przypominać pasażerom o konieczności wniesienia opłaty za przejazd.

Dodatkowo w czasie, gdy z samolotów wysiada najwięcej pasażerów, pomoc w wyborze najlepszego środka transportu do Krakowa, oferują również pracownicy lotniska przebrani w odblaskowe kamizelki z napisem "Need help?".

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków