Nowi kontrolerzy w Krakowie

Od dziś (1 lutego) pasażerowie mogli spotkać w komunikacji miejskiej kontrolerów ubranych w służbowe stroje i wyposażonych w nowoczesne czytniki z GPS. Pierwszy zespół kontrolerski wyruszył do pracy po godzinie piątej rano. Przypominamy, że tylko 50 kontrolerów jest rozpoznawalnych, a pozostali pracują w cywilnych ubiorach.

Nowi kontrolerzy w Krakowie
Fot. renoma

Tuż po godzinie 12 w pojazdach komunikacji miejskiej sprawdzało bilety 40 osób, ale ta liczba zmieniała się w zależności od pory dnia. Kontrolerzy pracują na tzw. trzy zmiany, także w godzinach nocnych. W sumie jest ich w Krakowie 170.

Ważną informacją dla pasażerów jest zmiana lokalizacji punktu obsługi, w którym można załatwić wszystkie sprawy dotyczące np. reklamacji wezwania do zapłaty, ewentualnej skargi na kontrolera lub innych spraw. Punkt został przeniesiony z ul. Wawrzyńca na ul. Wileńską  2A (przecznica od al. 29 Listopada). Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki godz. 8-16 oraz w środy godz. 10-18. Dodatkowe informacje można też uzyskać pod numerem telefonu: 12 306 77 11.

Podstawą do tych wszystkich zmian jest umowa podpisana między ZIKiT a firmą Renoma, która została wyłoniona w przetargu. Pracownicy tej firmy kontrolują bilety a także rozpatrują odwołania. Jeżeli pasażer nie będzie się zgadzał z rozstrzygnięciem, ma także prawo skierowania odwołania do ZIKiT-u. Ponadto ZIKiT zajmie się kontrolą pracy firmy, szczególnie na początku jej działalności. 
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków