Komunikat archiwalny

Komunikat w sprawie pętli Salwator

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w ubiegłym tygodniu zakończył się remont torowiska na większej pętli w Salwatorze. Wykonane wtedy prace były niezbędne dla utrzymania ruchu tramwajowego do tego rejonu miasta, do czasu planowanej na przyszły rok generalnej modernizacji torowiska w ciągu ul. Zwierzynieckiej i ul. Kościuszki.

Dziś, zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, zamknięta została mniejsza pętla na Salwatorze, co spowodowało zmianę trasy linii 6. Również to torowisko potrzebuje pilnej naprawy, chodzi o tzw. napawanie. Po zakończeniu tych prac naprawczych tramwaje będą mogły ponownie korzystać z obu pętli.

Komunikat w sprawie pętli Salwator
Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

Dzięki rezygnacji z jednoczesnego wykonywania prac na obu pętlach udało się skrócić czas, w którym żaden z tramwajów nie mógł przewozić podróżnych w ten rejon miasta. ZIKiT rozpoczął prace od większej z pętli, która ma większe znaczenie dla komunikacji w mieście. O dacie powrotu linii numer 6, na swoją stałą trasę, poinformujemy osobnym komunikatem. Za utrudnienia przepraszamy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków