Ogólne

Mieszkańcy o Zabłociu

Mieszkańcy, radni dzielnicy oraz reprezentanci Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozmawiali wczoraj (12 września) w MOCAK-u na temat przyszłości Zabłocia. Uczestnicy spotkania zgłosili w sumie 26 postulatów, które teraz będą weryfikowane przez urzędników. Efekty analizy zostaną przedstawione mieszkańcom na kolejnym spotkaniu.

Rondo Kocmyrzowskie do remontu

Jesienią rozpocznie się remont jednego z najważniejszych węzłów tramwajowych w Nowej Hucie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie ogłosił przetarg na remont Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego.

Nowohuckie ulice do remontu

Większość tegorocznych remontów ulic w Nowej Hucie zostało zrealizowanych w pierwszym półroczu 2016r. Podajemy jeszcze kilka lokalizacji, w których prace będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Remonty w centrum Krakowa

Dziś przygotowaliśmy skrót remontów drogowych, które ZIKiT prowadzi w Śródmieściu. W tym roku nie zostało ich już dużo, ponieważ większość prac została wykonana w pierwszym półroczu 2016 r. Obecnie trwa wymiana zniszczonej nawierzchni na Placu Mariackim oraz naprawiane są ulice i chodniki osiedlowe, które nie mają już takiej funkcji reprezentatywnej, ale będą służyć mieszkańcom.

Nowe lampy w Parku Aleksandry

Będzie bezpieczniej i bardziej klimatycznie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje zakończyć budowę oświetlenia w Parku Aleksandry. Jest to już trzeci etap inwestycji, dzięki której jeden z młodszych krakowskich parków w Krakowie stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla wszystkich odwiedzających. ZIKiT właśnie ogłosił przetarg na to zadanie.

Remonty na południu Krakowa

Choć większość krakowskich ulic udało się wyremontować przed Światowymi Dniami Młodzieży, to jeszcze do końca roku planowane są kolejne naprawy ulic i chodników, o które wnioskowali mieszkańcy i radni dzielnic. Dziś przygotowaliśmy spis najważniejszych inwestycji drogowych, które ZIKiT planuje jeszcze wykonać w 2016 roku na terenie Podgórza. W kolejnych publikacjach napiszemy o innych częściach miasta.

Nowohuckie rzeźby wymagają konserwacji [GALERIA]

Mają już ponad pół wieku i wymagają pilnej konserwacji. Kamienne rzeźby i instalacje artystyczne można zobaczyć niemal na każdym osiedlu nowohuckim, ale wraz z upływem czasu i zniszczeniami coraz mniej kojarzą się ze sztuką. Na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu opracowany został program konserwatorski. W przyszłym roku, jeśli w budżecie miejskim znajdą się fundusze, dzieła zostaną odnowione. Wstępnie koszty konserwacji oszacowane są na 150 tys. zł.

Co dalej z Placem Biskupim?

W wakacje zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji Placu Biskupiego, które organizuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Stowarzyszenie Miłośników Placu Biskupiego, Rada Dzielnicy I oraz Fundacja Architektura Krajobrazu. Po 20 września przewidziane jest kolejne spotkanie z mieszkańcami – warsztaty, na których powstaną różne warianty koncepcji zagospodarowania placu.

Remontujemy chodniki

Obecnie trwają prace w kilkunastu lokalizacjach i już wkrótce mieszkańcy różnych dzielnic zyskają kolejne kilometry wyremontowanych chodników. Odcinki, na których wymieniana jest nawierzchnia, wytypowali mieszkańcy, radni dzielnicowi i inspektorzy ZIKiT. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia! Wykonawcy dokładają wszelkich starań, aby prace zakończyły się jak najszybciej.

Pomnik na miarę wieszcza

Najbardziej rozpoznawalny krakowski pomnik przedstawiający Adama Mickiewicza zostanie w przyszłym roku odnowiony. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zabiega o zabezpieczenie na ten cel w miejskim budżecie około 150 tys. zł. Prace mają objąć czyszczenie monumentu oraz konserwację figur i cokołu.