Ogólne

Kładka wygodniejsza dla pieszych

Trwa naprawa kładki dla pieszych, która biegnie przy ul. Górnickiego nad Białuchą. Główną przyczyną remontu było wyrównanie różnicy poziomów między kładką a prowadzącym do niej chodnikiem. Prace obejmują także m.in. odnowienie balustrad i uporządkowanie terenu wokół mostu. Ich koszt to ponad 30 tys. zł.

Wiaty też mają swój styl

W Krakowie trwa wymiana wiat przystankowych, które po latach eksploatacji były stare i zniszczone. Nie każdy jednak wie, że w różnych miejscach w Krakowie montowane są różne rodzaje wiat, które dzięki temu lepiej wpisują się w otoczenie. W ostatnich dniach na przykład na przystanku  „św. Gertrudy” w kierunku Wawelu została ustawiona pierwsza wiata stylowa.

Zmiany na al. Powstańców Śląskich od 3 listopada

PKP PLK S.A. poinformowały właśnie o kolejnych pracach jakie będzie wykonywało w rejonie al. Powstańców Śląskich. Ich realizacja łączy się z koniecznością wprowadzenia kolejnych zmian w organizacji ruchu.

Wszystko o krakowskich LED-ach

W czwartek na AGH odbyła się konferencja poświęcona inteligentnemu oświetleniu Krakowa, na którą zapraszaliśmy na naszej stronie internetowej. Uczestniczyli w niej m.in. naukowcy, urzędnicy, studenci i inne osoby zainteresowane tematem, także z innych miast. Kolejna konferencja odbędzie się w grudniu i będzie poświęcona dynamicznemu sterowaniu oświetleniem.

Kontrolerzy gotowi do pomocy

Wszyscy krakowscy kontrolerzy, którzy pracują w mundurach, odebrali wczoraj dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu już w okresie Wszystkich Świętych będą mogli być jeszcze bardziej pomocni pasażerom, także w takich sytuacjach jak np. zasłabnięcia czy upadki. O nowych umiejętnościach będą informować specjalne plakietki na mundurach kontrolerskich.

Spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea. Zapraszamy!

W czwartek (3 listopada) o godz. 17 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ulicy Lea oraz Dzielnicy V Krowodrza poświęcone pilotażowej akcji oczyszczania ulicy z pyłów, które  mają wpływ na jakość powietrza i  przyczyniają się do powstawania smogu.

W Krakowie przybywa i przybędzie dróg rowerowych

Już wkrótce krakowscy rowerzyści będą mieli do dyspozycji nowe ścieżki rowerowe, mogą także sprawdzić jakie inwestycje będą realizowane z myślą o nich w następnej kolejności. Obecnie mamy blisko 180 km całej infrastruktury rowerowej (dla porównania w 2014 r. było to 145 km), i ta liczba będzie sukcesywnie rosła już w najbliższych latach.

Powrót korony na figurę Matki Boskiej

Pod koniec tego tygodnia odbędzie się montaż korony Matki Boskiej Łaskawej, której figura stoi u wylotu ul. Jagiellońskiej na Planty. Korona została skradziona przed wakacjami. Została odtworzona przez firmę konserwatorską na podstawie zdjęć.

ZIKiT Liderem Miejskich Innowacji

Dziękujemy za kolejne wyróżnienie! 20 października Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uczestniczył w konferencji  Computerworld „Miasto 2.0 – Smart City”, podczas której odebraliśmy dyplom Lidera Miejskich Innowacji. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 20 projektów z całego kraju. Celem inicjatywy jest pokazanie dobrych praktyk i nowoczesnych rozwiązań, wpisujących się w ideę inteligentnego miasta (Smart City).

Poznaj efekty modernizacji oświetlenia w Krakowie. Konferencja AGH i ZIKiT

W czwartek (27 października o godz. 9.30) w Akademii Górniczo-Hutniczej rozpocznie się druga z cyklu konferencja, dotycząca inteligentnego oświetlenia. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Pilotażowa modernizacja oświetlenia ulicznego Miasta Krakowa wraz z rozbudową warstwy telemetrycznej, stworzeniem systemu sterowania oraz budową instalacji PV", realizowanego przez Katedrę Informatyki Stosowanej AGH i ZIKiT w Krakowie. Udział w wydarzeniu będzie okazją do poznania od strony praktycznej tematu wdrożenia systemu inteligentnego oświetlenia, na przykładzie krakowskiego, innowacyjnego projektu.