Ogólne

39 pomysłów na schody

W grudniu ubiegłego roku ZIKIT i SARP ogłosili konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy schodów, będących przedłużeniem ulicy Śliskiej w Starym Podgórzu. Na konkurs wpłynęło 39 prac. Rozstrzygnięcie i publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku.

Buspas na Kamieńskiego na stałe

O północy wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na ul. Kamieńskiego. Od dzisiaj buspas jest tam na stałe, ale zmieniły się trochę zasady jego użytkowania. Buspas działa od ul. Malborskiej do zjazdu do Bonarki. Jest wsparciem dla autobusów, które były spowalniane przez korki samochodowe.

Przygotowania do remontów

W marcu ruszyły pierwsze przetargi na remonty dróg w Krakowie. Za nami są już pozimowe objazdy i typowanie pierwszych ulic i chodników do naprawy. Oczywiście monitoring stanu nawierzchni będzie trwał przez cały rok. Każdego dnia stan krakowskich ulic kontroluje drogomistrz i inspektorzy z działu ochrony pasa drogowego.

Przetarg na oświetlenie

ZIKiT ogłosił przetarg na oświetlenie rejonu Fortu 48 Batowice, alejki rowerowej wzdłuż alei Focha, chodnika przy ul. Racheli oraz odcinka ul. Krowoderskich Zuchów (w rejonie bloku 19). Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, zdobycie wszystkich zgód, a następnie realizacja inwestycji w tym roku.

Budowa połączenia drogowego ul. Szafirowej z ul. Jabłonną

Na prośbę mieszkańców zamieszczamy informację dotyczącą budowy połączenia ul. Szafirowej z ul. Jabłonną oraz rozbudowy ul. Szafirowej na Prądniku Białym. Poniżej można obejrzeć projekt i przeczytać szczegółowy opis inwestycji.

Szybszy tramwaj na ulicy Starowiślnej

W połowie tego tygodnia ZIKiT planuje wprowadzenie korekty organizacji ruchu na ul. Starowiślnej na odcinku od ul. św. Gertrudy do ul. Dietla. Wszystko dla poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej, która była blokowana przez źle zaparkowane samochody lub wjeżdżających na torowisko kierowców.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 2: Koszalin

W dzisiejszym odcinku Emil Markowiak z ZIKiT-u przedstawia jak funkcjonuje komunikacja miejska w Koszalinie. Zapraszamy do lektury!

ZIKiT-owa akademia mobilności!

Dziś w ZIKiT przy ul. Centralnej 53 gościliśmy uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 65. Dzieci uczestniczyły w "Lekcji mobilności" i odwiedziły Centrum Sterowania Ruchem. Poznały podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską. ZIKiT-owa akademia mobilności to część większego planu edukacyjnego, który uruchamiamy w tym roku.

Rusza wielkie malowanie ulic

Od 1 kwietnia ZIKiT rozpocznie coroczne odmalowywanie znaków poziomych na jezdniach w całym Krakowie. Prace potrwają około dwóch miesięcy. Dzięki temu kierowcy, piesi i rowerzyści będą czuć się bezpieczniej poruszając się po mieście.

ZIKiT bliżej mieszkańców

Nowe miejsca postojowe na osiedlach i budowa oświetlenia to także są zadania ZIKiT, które prowadzimy wspólnie z Radami Dzielnic. Są one dla nas tak samo ważne, jak duże inwestycje, ponieważ dzięki nim jesteśmy bliżej potrzeb mieszkańców.