Ogólne

Co dalej z busami w centrum Krakowa?

Dziś w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu odbyło się drugie spotkanie z przedstawicielami przewoźników prywatnych. Zostało zorganizowane z inicjatywy Miasta, aby przedstawić jakie ustalenia poczyniono od poprzedniego spotkania, na którym przewoźnicy zgłosili swoje uwagi do planowanych zmian. W dzisiejszej dyskusji uczestniczyli także przedstawiciele Małopolskiego Dworca Autobusowego w Krakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Remonty nakładkowe na Krowodrzy

Rozpoczyna się seria remontów nakładkowych w Krowodrzy. Pierwsze prace już ruszyły na ul. Krowoderskich Zuchów i ul. Spokojnej. W poniedziałek ekipy drogowców rozpoczną pracę na ulicy Ojcowskiej, zaś 10 lipca na Wrocławskiej, Mazowieckiej i Jaremy. Do 15 lipca rozpoczną się z kolei prace na ul. Lea.

Dla rowerzystów na północy Krakowa

Będzie mierzyć około 1,5 km i kosztować około 2,5 mln złotych – nowa ścieżka rowerowa na al. 29 Listopada, na odcinku od ul. Opolskiej do ul. Żelaznej, to oczekiwany przez krakowskich rowerzystów fragment trasy rowerowej. ZIKiT ogłosił przetarg na koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy dla tej ścieżki. Budowa planowana jest na przyszły rok.

 

Zagłosuj na projekt Budżetu Obywatelskiego przy punkcie na Rondzie Mogilskim!

Jeszcze do końca czerwca można głosować na pomysły zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2017. Dla wszystkich, którzy nie bardzo wiedzą jak to zrobić lub są bardzo zapracowani, polecamy punkt informacyjny na Rondzie Mogilskim. Obok niego w najbliższy czwartek i piątek (29.06-30.06) w godz. 14-18 dyżurować  będą pracownicy ZIKiT-u i Urzędu Miasta, którzy udzielą informacji i pomogą w głosowaniu.

Niebieskie koperty dla pojazdów osób niepełnosprawnych

W Krakowie trwa odnawianie kopert w miejscach postojowych dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z nowymi przepisami  miejsca te malowane są na niebiesko i mają wyraźny piktogram z symbolem osoby niepełnosprawnej.  Jako pierwsze zostaną dostosowane drogi wewnętrzne.

Renowacja rzeźb w Nowej Hucie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg na odnowę współczesnych rzeźb plenerowych w Nowej Hucie. Wytypowanych zostało siedem najbardziej charakterystycznych rzeźb i instalacji. Koniec prac przewidziany jest w październiku 2017 roku.

Ciężkie pojazdy znikną z ul. Półłanki

W czwartek (29.06) otwarty zostanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 (część wschodniej obwodnicy Krakowa, pomiędzy węzłem Rybitwy i ul. Igołomską). Nowa trasa pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie transportu samochodowego w Krakowie. Tym bardziej, że równolegle na ul. Półłanki zacznie obowiązywać zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych.

 II etap modernizacji torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim

Od 02.07.2017 r. (niedziela) rozpocznie się II etap modernizacji torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego. W tym etapie przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - al. Andersa - Kocmyrzowska - Węzeł "Wiadukty", natomiast zostanie wyłączony ruch tramwajów w ul. Bieńczyckiej oraz na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego do Os. Piastów i Mistrzejowic.

Przebudowa ul. Cechowej

W tym roku planowana jest przebudowa ul. Cechowej na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Niebieskiej (około 600 metrów). Zadanie to ujęte zostało w miejskim budżecie, a termin rozpoczęcia prac budowlanych przewidywany jest na III kwartał 2017 r.

Kumulacja prac budowlanych w wakacje – jedyne sensowne rozwiązanie

W związku z licznymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanych od połowy lipca prac PKP PLK S.A. przy ul. Grzegórzeckiej i wieszczonymi, w związku z tym, trudnościami komunikacyjnymi informujemy, że największe utrudnienia trwać będą 6 tygodni, gdy jednocześnie zamknięte będą torowiska na ul. Grzegórzeckiej, Basztowej i Lubicz.