Ogólne

SOR na Kazimierzu
2017-11-15

Kazimierz jest obok Starego Miasta najchętniej odwiedzaną przez turystów dzielnicą Krakowa. Każdego dnia jego ulicami przechodzi dziesiątki tysięcy pieszych. Aby podnieść ich bezpieczeństwo wprowadzona tam zostanie strefa ograniczonego ruchu.

PPP – czyli nie krytykujmy decyzji zanim zapadną

W obiegu publicznym pojawiły się informacje o wniosku do Najwyższej Izby Kontroli, o kontrolę planowanej inwestycji w torowisko tramwajowe do Mistrzejowic. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ze spokojem czeka na ocenę tak nowatorskiego przedsięwzięcia od doświadczonych kontrolerów.

Gil Penalosa podyskutuje o ul. Krupniczej - już jutro

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych życiem miasta i planami zmian w ścisłym centrum Krakowa, na debatę i spotkanie poświęcone ul. Krupniczej. We wtorek 14 listopada w debacie weźmie udział Gil Penalosa, pojawi się też Łukasz Franek, wicedyrektor ZIKiT.

https://www.facebook.com/events/125766061426911/

W Starym Mieście wyłączamy kolejną sygnalizację świetlną

Testowo wyłączone zostaną sygnalizatory na ostatnim skrzyżowaniu przy Plantach: ulic Św. Gertrudy, Bernardyńskiej, Stradomskiej oraz Św. Idziego. Doświadczenia pokazują, że ruch powinien być bardziej płynny, a bezpieczeństwo wzrośnie. ZIKiT chce się jednak upewnić, stąd test.

Z ulic centrum Krakowa znikają znaki

Kończą się prace przy porządkowaniu Strefy Płatnego Parkowania w zachodniej i południowej części centrum. Wykonawca usuwa tymczasowe znaki z ulic.

Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej połączony z centrum miasta

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej został przedłużony aż do ulicy Łobzowskiej, z której bez dalszych przeszkód można dostać się do ścisłego centrum Krakowa.

Już w sobotę tramwaje wrócą na ulicę Długą

Od soboty, 11 listopada rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Basztowej. W tym czasie nastąpi ponowne, już docelowe, przywrócenie ruchu tramwajowego na odcinku: Teatr Bagatela – Dunajewskiego – Basztowa – Długa – Kamienna – Dworzec Towarowy. W dalszym ciągu wyłączony będzie ruch pojazdów komunikacji między przystankami Stary Kleparz i Dworzec Główny. Od tego dnia Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

Więcej miejsc dla osób niepełnosprawnych w Strefie Płatnego Parkowania

Zgodnie z wymogami prawa wśród miejsc do parkowania wyznaczonych na ulicach powinno się znaleźć przynajmniej 4 proc. miejsc dla osób niepełnosprawnych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w ramach prac w Strefie Płatnego Parkowania zastosuje te zalecenia i w oparciu o dotychczasowe wnioski oraz doświadczenia wyznaczy odpowiednią liczbę tzw. niebieskich kopert.

Nowy chodnik wzdłuż ul. Nowohuckiej

8 listopada rozpoczyna się budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Nowohuckiej na odcinku od ronda Dywizjonu 308 aż do skrzyżowania z ulicą Stanisławy Wysockiej.

Gil Penalosa o ul. Krupniczej w ramach Open Eyes Economy Summit

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych życiem miasta i planami zmian w ścisły centrum Krakowa, na debatę i spotkanie poświęcone ul. Krupniczej. W debacie, w której weźmie udział Gil Penalosa, pojawi się również Łukasz Franek, wicedyrektor ZIKiT.