Ogólne

Wywiad z autorem pomnika prezydenta Juliusza Lea

W setną rocznicę śmierci prezydenta Juliusza Lea, 20 lutego 2018 roku odsłonięty zostanie jego pomnik. Monument ustawiony zostanie u wylotu kładki Bernatka. Oto rozmowa z prof. Karolem Badyną, który jest autorem zwycięskiej koncepcji pomnika prezydenta Juliusza Lea.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Igołomskiej

27 listopada na modernizowanym odcinku ul. Igołomskiej wprowadzimy zmianę w organizacji ruchu samochodowego. Ruch dwukierunkowy poprowadzony zostanie tymczasową drogą po stronie północnej ulicy Igołomskiej w miejscu gdzie remontowany będzie wiaduktu. Jednocześnie ruch w kierunku Krakowa zostanie poprowadzony po wykonanym poszerzeniu po  stronie północnej.

Następny etap Krakowskiego Szybkiego Tramwaju w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego

Konsorcjum firm doradczych, na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, pomaga ZIKiT w przygotowaniach do budowy IV etapu KST w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Takie rozwiązanie to jeden z rozważanych scenariuszy realizacji tej inwestycji.

Słupki pomagają nam chronić pieszych

Na ul. Kurniki montujemy słupki na krawędzi chodnika - tym razem nie chodzi tylko o bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też o sprawność komunikacji miejskiej. Źle zaparkowane samochody w Krakowie to nie margines - straż miejska notuje rocznie 63 tys. takich przypadków.

Kierowco! Zwracaj uwagę na zmianę w SPP

W krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania powoli kończy się wprowadzanie zmian mających na celu jej uporządkowanie i dostosowanie do potrzeb wszystkich mieszkańców miasta. Z ulic strefy znikną m.in. tymczasowe znaki drogowe ustawione po to, aby kierowcy zwrócili baczniejszą uwagę na nowe zasady parkowania i poruszania się po ulicach.

Od soboty bez tramwajów na ulicy Kościuszki

Od soboty, 18 listopada do środy, 22 listopada prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator.

Prezydent uwzględnił uwagi mieszkańców do projektu zmian w strefie parkowania

Kraków prowadzi korektę funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania. Projekt zmian konsultuje z radnymi dzielnic, reprezentującymi mieszkańców. Ich opinie zostały uwzględnione – prezydent wprowadził je do projektu uchwały, którym zajmie się teraz rada miasta.

Carpooling czyli razem jeździmy samochodem

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zachęca wszystkich mieszkańców do korzystania w mieście z carpoolingu – wspólnego podróżowania. Jest to wygodna forma podróżowania dla osób dojeżdżających do tego samego miejsca pracy lub studentów uczących się na tej samej Uczelni.

SOR na Kazimierzu
2017-11-15

Kazimierz jest obok Starego Miasta najchętniej odwiedzaną przez turystów dzielnicą Krakowa. Każdego dnia jego ulicami przechodzi dziesiątki tysięcy pieszych. Aby podnieść ich bezpieczeństwo wprowadzona tam zostanie strefa ograniczonego ruchu.

PPP – czyli nie krytykujmy decyzji zanim zapadną

W obiegu publicznym pojawiły się informacje o wniosku do Najwyższej Izby Kontroli, o kontrolę planowanej inwestycji w torowisko tramwajowe do Mistrzejowic. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ze spokojem czeka na ocenę tak nowatorskiego przedsięwzięcia od doświadczonych kontrolerów.