Ogólne

Nowe Aleje Trzech Wieszczów

Zwiększona przepustowość, poprawa płynności jazdy, usprawnienie przejazdu komunikacją zbiorową i być może dopuszczenie rowerów do jazdy buspasem – takie efekty mają przynieść zmiany organizacji ruchu na ATW, które Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje wprowadzić jesienią tego roku.

Jaśniej w tunelu KST

250 świateł ledowych zostało zamontowanych bezkosztowo w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, a dokładnie w rejonie przystanku Dworzec Główny. Kraków będzie korzystał z nich przez 5 lat i jeśli oświetlenie się sprawdzi, możliwe że zostanie zamontowane także w pozostałych częściach tunelu.

Ulica Drukarska: deweloperzy budują drogę dla mieszkańców

W lipcu zakończy się remont ul. Drukarskiej. Roboty drogowe wykonywane będą jeszcze przez ok. 1,5 tygodnia, a następnie zostaną jeszcze prace brukarskie. - To ważna inwestycja dla mieszkańców tego rejonu, którzy do tej pory zmuszeni byli korzystać z nieutwardzonej drogi pozbawionej chodników.  Cieszę się, że już wkrótce będą mogli o tym zapomnieć i poruszać się bez przeszkód i bezpiecznie w pobliżu swoich domów – mówi Marcin Korusiewicz, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Miejsca postojowe dla taksówek pod Tauron Areną Kraków

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie postoju dla taksówek w rejonie Tauron Areny Kraków. Realizacja inwestycji przewidziana jest na drugie półrocze 2016 r.

Remonty ZIKiT w obiektach inżynieryjnych

Do zadań ZIKiT należą nie tylko remonty ulic i chodników, ale także naprawy i modernizacje takich obiektów jak mosty, przejścia podziemne czy tunele. Sprawdźcie, w których miejscach prowadzone są obecnie prace, a gdzie właśnie dokonaliśmy odbiorów.

Ulica Przewóz na finiszu

Kiedyś przy tej ulicy stało kilka domów i firm usługowych. Gdy w okolicy powstały wielkie osiedla mieszkaniowe, znacznie zwiększył się ruch pieszych i samochodów. Ulica musiała zostać przebudowana, żeby sprostać  nowym potrzebom i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Remont kosztował blisko 2 mln zł i udało się go zakończyć na długo przed terminem. Co ważne, mimo utrudnień - ulica była przejezdna przez cały czas przebudowy.

Odnowiony pomnik Grunwaldzki

60 kilogramów ścierniwa, które powstało ze sproszkowanych łupin orzechów arachidowych oraz kilka kilogramów wosku wykorzystano do odnowy pomnika Grunwaldzkiego, który odzyskał dawny blask. Dziś można zobaczyć już efekty remontu. Na taką odnowę pomnik czekał 40 lat.

Coraz więcej nowoczesnych lamp

Od wiosny do jesieni w Krakowie trwa montaż specjalnego oświetlenia, którego intensywność światła będzie dostosowywać się do warunków pogodowych, oświetlenia zewnętrznego czy natężenia ruchu. Nowoczesne lampy to nowatorski projekt badawczy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, z którego skorzystają krakowianie.

Najczęściej zadawane pytania w sprawie Światowych Dni Młodzieży – część 2

Oprócz informacji zamieszczanych na stronie internetowej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizuje także spotkania informacyjne z mieszkańcami poświęcone organizacji ruchu i transportu podczas Światowych Dni Młodzieży. Każde spotkanie składa się z dwóch części: prezentacji i odpowiedzi na pytania gości. W ostatnim czasie krakowianie pytali nas najczęściej o następujące sprawy.

Specjalne kontrole w Krakowiaku

Są długie na 43 metry i mogą pomieścić do 300 pasażerów, dlatego teraz w tramwajach „Krakowiak” kontrolerzy przeprowadzają specjalne kontrole biletów. Kilka razy w miesiącu do  tych tramwajów wsiadają większe grupy kontrolerskie, liczące cztery osoby, ubrane w cywilnych strojach. – Dzięki temu nasze akcje są skuteczniejsze – mówi Marcin Bonisławski z firmy „Renoma”.