Ogólne

Aleje Trzech Wieszczów za 30, 40 lat…

Czy Aleje mogą stać się bardziej przyjazne dla mieszkańców? Jak na tej trasie usprawnić transport publiczny? Gdzie jest miejsce na zieleń, parkingi, usługi? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy warsztatów „Aleje Trzech Wieszczów 2.0” – studenci, naukowcy Politechniki Krakowskiej a także przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa i ZIKiT-u. Wczoraj podczas Forum Mobilności w Pałacu Krzysztofory odbyła się prezentacja projektów oraz dyskusja na temat przyszłości Al. Trzech Wieszczów.

Komunikacja miejska w wakacje

W nadchodzące wakacje ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej będą mniejsze niż w poprzednim roku, co z pewnością odczują pasażerowie. Zresztą wiele wakacyjnych ustaleń zostało wprowadzonych na ich wniosek.

Kraków pięknieje także dla pieszych

Może nie każdy zwraca na to uwagę, ale w tym roku mamy już za sobą serię remontów chodników i miejsc spacerowych, o naprawę których wnioskowali mieszkańcy poszczególnych dzielnic, ulic czy osiedli w Krakowie. Remonty przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa, komfortu i estetyki w tych miejscach, ale przed nami kolejne prace. Zapraszamy do szybkiego przeglądu najważniejszych inwestycji dla pieszych!

Pokonaj korki i przyjedź do sklepu autobusem

Bonarka City Center, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz  Mobilis Group – dali odpór drogowym korkom i rozpoczęli dziś akcję „Bus to luz – bilet za jeden paragon”. Jej zasady zostały zaprezentowane podczas briefingu prasowego na przystanku autobusowym przy wejściu do centrum handlowego od ulicy Kamieńskiego.

Remonty pod ścisłą kontrolą

Dziś ruszyły odwierty rdzeniowe konstrukcji nawierzchni na al. Focha, Nawojki, Chełmskiej i Królowej  Jadwigi, dzięki którym ZIKiT kontroluje jakość wykonania prac drogowych przed odbiorem inwestycji. Sprawdzana jest m.in. grubość poszczególnych warstw nawierzchni oraz skład masy asfaltowej. - Wszystko po to, aby naprawione drogi służyły kierowcom jak najdłużej – mówi Marcin Korusiewicz, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Warsztaty na Placu Biskupim

W sobotę, 18 czerwca,  zapraszamy na warsztaty terenowe poświęcone koncepcji rewitalizacji Placu Biskupiego, które odbędą się w godz. 11-13. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału i wyrażenia swojej opinii na temat przyszłości placu.

Wymieniamy stare wiaty!

Kraków wymienia wiaty przystankowe, które mają już ponad 15 lat i są mocno wyeksploatowane. Do 2029 r. wymiana obejmie ponad 500 sztuk. W pierwszej kolejności wymieniane są najstarsze i najbardziej zniszczone obiekty. Natomiast w przypadku stawiania wiat w nowych lokalizacjach (tam gdzie ich wcześniej brakowało) ZIKiT wziął pod uwagę głosy mieszkańców i rad dzielnic. Co ważne, kompleksowa wymiana jest dla miasta bezkosztowa.

WC  z platformą dla niepełnosprawnych

Kolejne dwie toalety miejskie – przy ul. Rakowickiej i ul. Siennej zostaną wyposażone w platformy, dzięki czemu będą bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg w tej sprawie. Montaż ma zakończyć się przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Przebudowa ul. Wrony: zapraszamy na konsultacje!

W czwartek (9 czerwca) zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w siedzibie Rady Dzielnicy VIII (ul. Praska 52) dotyczące przebudowy ul. Wrony. Dyskusja rozpocznie się o godz. 19. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Masz pytania? Czekamy na Ciebie w punkcie ZIKiT!

Szukasz informacji o remontach drogowych w Krakowie? Nie wiesz jak poruszać się po mieście w czasie ŚDM? Masz pytania dotyczące komunikacji, a może chcesz złożyć pismo na dzienniku podawczym ZIKiT? Wszystkie te sprawy można załatwić za jednym razem odwiedzając Punkt Informacji dla Mieszkańców w przejściu podziemnym przy Placu Bohaterów Getta. Punkt został niedawno zmodernizowany, a jutro każdy, który do nas zajrzy, otrzyma drobny upominek.