Ogólne

Zmiany na ul. Kalwaryjskiej i ul. Zamoyskiego

Po spotkaniach z mieszkańcami i uwzględnieniu uwag uczestników konsultacji, w najbliższy weekend (od 25 lipca) ZIKiT wprowadza zmiany w organizacji ruchu na ul. Kalwaryjskiej i ul. Zamoyskiego. Będą one teraz monitorowane i w razie potrzeby – jeszcze korygowane. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu miesiąca.

ŚDM - broszura
2016-07-21

Rozdaliśmy już 10 tysięcy broszur informacyjnych o Światowych Dniach Młodzieży. Broszura cieszyła się dużym zainteresowaniem i wspólnie z MPK zdecydowaliśmy o dodruku kolejnych 15 tys egzemplarzy, które będą rozdawane pasażerom krakowskiej komunikacji miejskiej.

Jednocześnie zachęcamy do pobrania broszury w wersji elektronicznej.

Przystanek z Wi-Fi? Nowy pomysł, który przetestują krakowianie

Trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, a przy okazji na jednej z nich zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny Internet, z którego mogą już korzystać pasażerowie. Jeśli pomysł się sprawdzi, wiaty z Wi-Fi pojawią się w innych miejscach w mieście.

Na ulicach Krakowa pojawi się 10 nowych autobusów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie udzielił Grupie Mobilis zamówienia uzupełniającego na obsługę komunikacji miejskiej. Na ulicach stolicy Małopolski pojawi się 10 fabrycznie nowych autobusów, które skierowane zostaną na nową linię. Pojazdy stanowić będą wzmocnienie dotychczasowego systemu komunikacji miejskiej. Zostaną włączone do ruchu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Rower miejski wraca do Krakowa!

W piątek w Krakowie zostanie uruchomionych 200 rowerów miejskich, które będą dopuszczone do jazdy po mieście do końca sierpnia. Oznacza to, że krakowianie, turyści i wszyscy amatorzy dwóch kółek nie zostaną pozbawieni tej atrakcji w okresie wakacji, a już jesienią będą mieli szansę przesiąść się na rower czwartej generacji,  o który Kraków stara się już od ubiegłego roku. Jest o co walczyć, bo dzięki temu nasze miasto zyska innowacyjne i funkcjonalne jednoślady, w dodatku będziemy jedynym miastem w Polsce, w którym rower publiczny będzie dotowany z pieniędzy budżetu tylko w niewielkim stopniu, podczas gdy inne miasta dopłacają do systemu miliony złotych rocznie.  W czwartek została podpisana umowa koncesyjna na uruchomienie w Krakowie roweru 4G.

Informacja dla kierowców autokarów na czas Światowych Dni Młodzieży 2016

Na jakiej podstawie autokar wjedzie na parking? Gdzie kierowca będzie mógł zasięgnąć informacji? Kto zabezpieczy parking i pojazdy? – na wszystkie pytania kierowców autokarów dotyczące okresu Światowych Dni Młodzieży odpowiadamy w poniższym tekście.

Kładka piesza między Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Oddawana dziś do użytku kładka znacznie usprawni komunikację pieszą  między Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Będzie to z pewnością istotne udogodnienie  dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, ale nie tylko. Kładka  jako bezpieczne przejście przyda się  przede wszystkim samym krakowianom i turystom, którzy coraz liczniej odwiedzają miejsca kultu religijnego.

Ulica Wrobela po remoncie

Po zakończonym gruntownym remoncie ulicy Przewóz i ul. Drukarskiej, przyszedł czas na zakończenie prac na kolejnej podgórskiej ulicy – ul. Feliksa Wrobela. Przebudowa I odcinka kosztowała ponad 1,5 mln zł. W ubiegłym tygodniu ulica została dopuszczona do ruchu.

Bezpieczniej nad Wisłą

Od wczoraj na czterech najbardziej popularnych mostach w Krakowie widoczne są czerwone koła ratunkowe, które zostały zamontowane na wniosek Policji oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK. Mają one pomóc w ratowaniu ludzkiego życia, dlatego są dostępne dla wszystkich.

Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki

Tydzień trwała wymiana awaryjnych elementów torowiska na ul. Kościuszki. Prace prowadzone były niemal bez przerwy, choć w czasie nocnym drogowcy mogli wykonywać tylko takie roboty, które nie zakłócały ciszy nocnej. Wymienionych zostało ok. 340 metrów szyn oraz kilkanaście płyt monolitycznych, w które wkomponowane są szyny.