Ogólne

Modernizacja torowiska wzdłuż Karmelickiej

29 czerwca br. (sobota) rusza modernizacja torowiska wzdłuż ulicy Karmelickiej. Prace będą skoordynowane z zakończeniem robót na ATW, które obecnie toczą się od strony ulicy Królewskiej.

Malujemy parkingi Kiss and ride

Są już na 23 ulicach w Krakowie! Ostatnie perełki to między innymi Wielicka, Wadowicka, Andersa, Starowiślna. Wysadź, daj buziaka i jedź dalej. Tak można w jednym krótkim zdaniu opisać rolę specjalnych miejsc do zatrzymywania się samochodów "Pocałuj i jedź".

Codzienne utrzymanie dróg, czyli gdzie dziś pracują drogowcy?

Poza dużymi zadaniami inwestycyjnymi ZDMK realizuje dziesiątki prac, utrzymujących na bieżąco dobry stan dróg, chodników, podwórek, przejść dla pieszych i zatok parkingowych.

 

Drogowy bilans po akcji przeciwpowodziowej

To wstępne podsumowanie majowej akcji przeciwpowodziowej prowadzonej przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Koszt działań prowadzonych przez ZDMK oszacowano na 450 tys. zł.

Rusza remont placu Biskupiego

Plac Biskupi, zlokalizowany między ulicą Asnyka a Krowoderską, zyska zupełnie nowe oblicze. Od jutra (6 czerwca br.) na placu pojawią się znaki zakazu parkowania. Wykonawca rozpocznie pierwsze prace przygotowawcze. Ruch dla pojazdów dookoła placu zostanie utrzymany.

W czerwcu modernizacja ulicy Karmelickiej

3 czerwca 2019 podpisano umowę z firmą ZUE SA na modernizację ulicy Karmelickiej. Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje realizować roboty w cieniu inwestycji w ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych. Przejezdność dla tramwajów ma zostać uzyskana pod koniec września.

Zmiany przy ulicy Łukasińskiego

Przy ul. Łukasińskiego będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo. Powstaje tu nowy chodnik. A co z przejściem przez wały na Rudawie przy ul. Brzegowej?

Od soboty zmiany na Alejach

Przed nami kolejny etap prac w tarczy skrzyżowania ulicy Karmelickiej i Alej Trzech Wieszczów. Drogowcy przeniosą się bliżej ulicy Królewskiej. Na czas półtora miesiąca zamknięta zostanie północna jedna nitka Alej (na odc. od Kochanowskiego do Lenartowicza).

 

Awaryjna naprawa torowiska na Monte Cassino

W związku z awaryjną naprawą torowiska na ulicy Monte Cassino przy przystanku Kapelanka, do końca dnia wstrzymany będzie ruch tramwajowy na odcinku Dietla - ICE - Kapelanka. Tramwaje linii 18, 22 i 52 kierowane objazdem przez Rondo Matecznego.

To jedna z najważniejszych inwestycji na południu Krakowa

Ulica Myślenicka jest tak przebudowywana, aby ułatwić życie mieszkańcom. Poza nową nawierzchnią oraz chodnikami trwa podłączanie kolejnych posesji do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej czy gazowej.