Ogólne

Postępy prac na moście Piłsudskiego

Remont mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego przeprawy zwanej potocznie „żółwiem”, wkracza w kolejny etap. Choć konstrukcja jest jeszcze skryta pod warstwą folii zdradzamy, że już 1/3 przeprawy – ta od strony ul. Krakowskiej została pomalowana na docelowy, nowy, niebieski kolor.

Codzienne utrzymanie dróg, czyli gdzie dziś pracują drogowcy?

Nowy chodnik i nawierzchnia pod szpitalem S. Żeromskiego oraz „skwierczący” asfalt na ul. W. Orkana - czyli gdzie dziś pracują drogowcy?

W dniach 20-29 czerwca remont torowiska na rondzie A. Matecznego

20 czerwca br. (czwartek) rozpoczną się prace związane z wymianą szyn na rondzie Antoniego Matecznego. Zastosowana zostanie metoda betono-asfaltowa, dzięki której czas realizacji naprawy znacznie się skróci.

Nowe drogi w Krakowie

W różnych częściach miasta prowadzone są remonty chodników. Jeszcze przez dwa tygodnie drogowcy będą realizować prace przy ul. Inicjatywy Lokalnej.

Nowy Plac Biskupi
2019-06-10

Plac Biskupi zyska nowy blask. Właśnie ruszył gruntowny remont tej miejskiej przestrzeni, między ulicami Asnyka a Krowoderską. Jako pierwsi swoje prace wykonają gazownicy, wodociągi i spece od kabli biegnących pod ziemią.

Modernizacja torowiska wzdłuż Karmelickiej

29 czerwca br. (sobota) rusza modernizacja torowiska wzdłuż ulicy Karmelickiej. Prace będą skoordynowane z zakończeniem robót na ATW, które obecnie toczą się od strony ulicy Królewskiej.

Malujemy parkingi Kiss and ride

Są już na 23 ulicach w Krakowie! Ostatnie perełki to między innymi Wielicka, Wadowicka, Andersa, Starowiślna. Wysadź, daj buziaka i jedź dalej. Tak można w jednym krótkim zdaniu opisać rolę specjalnych miejsc do zatrzymywania się samochodów "Pocałuj i jedź".

Codzienne utrzymanie dróg, czyli gdzie dziś pracują drogowcy?

Poza dużymi zadaniami inwestycyjnymi ZDMK realizuje dziesiątki prac, utrzymujących na bieżąco dobry stan dróg, chodników, podwórek, przejść dla pieszych i zatok parkingowych.

 

Drogowy bilans po akcji przeciwpowodziowej

To wstępne podsumowanie majowej akcji przeciwpowodziowej prowadzonej przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Koszt działań prowadzonych przez ZDMK oszacowano na 450 tys. zł.

Rusza remont placu Biskupiego

Plac Biskupi, zlokalizowany między ulicą Asnyka a Krowoderską, zyska zupełnie nowe oblicze. Od jutra (6 czerwca br.) na placu pojawią się znaki zakazu parkowania. Wykonawca rozpocznie pierwsze prace przygotowawcze. Ruch dla pojazdów dookoła placu zostanie utrzymany.