Ogólne

Trzy firmy wybrane do dialogu konkurencyjnego

Kraków planuje zrealizować budowę Krakowskiego Szybkiego Tramwaju etap IV (linia tramwajowa do Mistrzejowic) w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). To pierwszy tego typu projekt realizowany w Polsce. Obecnie ZDMK zamierza rozpocząć dialog konkurencyjny, wybrano trzy firmy.

Codzienne utrzymanie dróg, czyli gdzie pracują drogowcy?

Każdego dnia w mieście prowadzone są dziesiątki prac utrzymaniowych na drogach i chodnikach. Roboty toczą się na przejściach dla pieszych, peronach przystankowych czy zatokach parkingowych.

Nowy darmowy parking przy ul. Reduta pomieści nawet 74 samochody

Kierowcy mogą już korzystać z odnowionego parkingu tuż przy cmentarzu Batowickim. Tydzień przed terminem udało się zakończyć prace związane z ułożeniem asfaltowej nawierzchni, naprawą chodnika i wymianą krawężników na nowe. Uporządkowano też poziome linie wyznaczające miejsca postojowe oraz zadbano o odwodnienie całego placu.

Zmiany w organizacji ruchu od najbliższego weekendu

W najbliższy weekend zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu związane z trzema inwestycjami prowadzonymi w Krakowie.

Wzmożone kontrole pasa drogowego

Inspektorzy Zarządu Dróg Miasta Krakowa rozpoczęli wzmożone kontrole wszelkiego rodzaju zajęć pasa drogowego. Pod lupą znalazły się ogródki gastronomiczne, roboty wymagające zajęcia pasa oraz reklamy – także te wyborcze. Przed nami wybory do europarlamentu. I co już powoli widać, kandydaci rozpoczęli wyścig w rozklejaniu plakatów wyborczych. Niestety bardzo często robione jest to w sposób niewłaściwy, zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego, krótko mówiąc nielegalnie. A przypomnijmy, że głównym celem kontroli przeprowadzonych przez inspektorów ZDMK jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego pieszym, rowerzystom oraz kierowcom.

Zamknięcie południowej części skrzyżowania ulic: Bronowickiej i Rydla

W związku z pracami na torowisku do Bronowic w nocy z 19 na 20 maja 2019 r. zostaną wprowadzone kolejne zmiany - zamknięcie południowej części skrzyżowania ulic: Bronowickiej i Rydla.

Utrudnienia na ulicy ks. Józefa Tischnera

W dniach 15-20 maja pojawią się utrudnienia w ruchu na ulicy ks. Józefa Tischnera. Wyłączony zostanie skrajny pas do skrętu w lewo, w ulicę Zakopiańską.
W tych dniach realizowane będą prace związane z budową przyłączy do nowego osiedla.

Od 18 maja br. zmiany na ul. Dietla

Modernizacja ul. Krakowskiej wkracza w kolejną fazę.

Utrudnienia na ulicy Skotnickiej

W dniach 16, 17 oraz 20 maja na ulicy Skotnickiej pojawią się utrudnienia w ruchu. Remontowana będzie nawierzchnia jezdni tej ulicy na odcinku od stacji paliw Orlen do IV obwodnicy.

Uwaga rowerzysto, od środy objazd wzdłuż ul. Kamiennej

Przed nami decydująca faza prac związanych w budową muru oporowego pomiędzy torowiskiem przy ul. Kamiennej, a pobliskim osiedlem. W związku z robotami, od środy (15.05) na 40 metrowym odcinku drogi rowerowej przy ul. Kamienną pojawi się ciężki sprzęt. Wiertnice będą pracowały w ścieżce rowerowej, ze względów bezpieczeństwa już za dwa dni na miejscu zacznie obowiązywać oznakowanie ograniczające ruch rowerowy na przebudowywanym fragmencie.