górne tło

Spiska, Lublańska, Bieńczycka – zmieniają się dla Ciebie

Obecnie rozpoczęły się prace na ulicy Spiskiej (Podgórze), a w najbliższym czasie ruszą prace na odnodze ulicy Lublańskiej (Prądnik Czerwony), na ulicy Bieńczyckiej (Bieńczyce) od przyszłego tygodnia ważny etap robót.

Spiska – ze środków dzielnicy XIII (Podgórze)

Od dziś (14 czerwca br.) na ulicy Spiskiej rozpoczęły się prace związane z remontem jezdni i chodnika. Przez pierwsze dwa tygodnie, prace będą prowadzone głównie na poboczu. Nie będzie utrudnień dla kierowców.

Wymiana nawierzchni planowana jest na początku lipca br. Podczas realizacji kolejnych etapów związanych z wymianą nawierzchni wprowadzane zostaną ograniczenia dla kierowców. Planowany termin zakończenia prac 20 lipca br. Remont za kwotę 200 tys. zł. realizowany jest ze środków dzielnicy XIII (Podgórze).

Lublańska – remont ulicy

A od poniedziałku (18 czerwca br.) rozpocznie się modernizacja ulicy Lublańskiej. Odnowione zostaną chodniki, miejsca postojowe, zatoka manewrowa oraz nawierzchnia jezdni.

Z uwagi na zaplanowane w początkowym etapie prace brukarskie - przy ulicy Lublańskiej nie będzie można parkować. Utrudnienia dla kierowców pojawią się w lipcu , podczas prac związanych z wymianą nawierzchni (przewężenia). Prace potrwają do 31 sierpnia br.

Bieńczycka – kolejny etap prac

Z kolei na ul. Bieńczyckiej od soboty (23 czerwca br.) rozpocznie się najistotniejszy etap prac związany m.in. z remontem torowiska. Wówczas ruch tramwajowy pomiędzy rondami Czyżyńskim, a Kocmyrzowskim na 3 tygodnie zostanie wstrzymany.

Obecnie zakończyły się prace związane z wymianą sieci energetycznej przy ul. Bieńczyckiej.  Polegały na przesunięciu sieci trakcyjnej średniego napięcia w głąb pobocza, co pozwoli na planowane poszerzenie jezdni. Do przebudowy skrzyżowania został zobowiązany przez ZIKiT developer w ramach prowadzonej inwestycji (budowy osiedla mieszkaniowego).

dolne t�o