górne tło

Nowe terminy oddania inwestycji przy ul. Cechowej oraz ul. Dobrego Pasterza

Przebudowa ul. Cechowej już się zakończyła. Ale teraz sprawy w swoje ręce wzięli mieszkańcy ulicy. Na poboczu nasadzana jest przez nich zieleń. Lokalne przedsiębiorstwo ogrodnicze przekazało mieszkańcom ponad 1000 berberysów oraz tawuł.

Wielkie nasadzanie i pielęgnacja trawnika trwa już od tygodnia. Ze względu na dodatkowe prace związane z upiększaniem przebudowanego odcinka ul. Cechowej obowiązująca zmieniona na czas inwestycji organizacja ruchu nie zostanie zlikwidowana jak przewidywano 8 czerwca br. (piątek), a potrwa kilka dni dłużej – do 12 czerwca br. (wtorek). Dzięki inicjatywie lokalnej społeczności ul. Cechowa na całej długości zyska nie tylko nową nawierzchnię ale również estetyczne, kolorowe, zielone otoczenie.


Do końca miesiąca potrwają prace nad przepustem potoku pod ul. Dobrego Pasterza. W czasie prac związanych z przebudową przepustu wykonawca natrafił na dobrze zachowane - betonowe przyczółki mostu, będące częścią starego drewnianego obiektu, który służył mieszkańcom Prądnika Czerwonego już w latach 50. Teraz odkryta część przeprawy jest zabezpieczana i usuwana z przebudowywanego koryta.

Modernizowany przepust nad Sudołem Dominikańskim niebawem będzie miał dwukrotnie większy przekrój, co zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańcom Prądnika Czerwonego.

I mimo tego, że przepust nie jest jeszcze gotowy, to podczas sobotniej nawałnicy, która przeszła nad Krakowem zdał egzamin. W czasie gdy poziom rzeki się podniósł, woda nie wyszła z brzegów i nie zalała okolicznych posesji, jak to często zdarzało się przy starym, dużo mniejszym przepuście.

W ciągu ul. Dobrego Pasterza na odcinku od ul. Majora do ul. Naczelnej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu polegającą na miejscowym zamknięciu jezdni. Zmiany dotyczą również kursowania komunikacji autobusowej na liniach 139, 184 i 484.

most

dolne t�o