górne tło

Modernizacja ulicy Bieńczyckiej

Od poniedziałku (21 maja br.) przy ulicy Bieńczyckiej rozpoczną się prace związane z wymianą sieci energetycznej. A od soboty 23 czerwca rozpocznie się przełomowy etap prac związany m.in. z remontem torowiska. Wówczas ruch tramwajowy pomiędzy rondami Czyżyńskim, a Kocmyrzowskim na 3 tygodnie zostanie wstrzymany.

Od poniedziałku (21 maja br.) rozpocznie się wymiana sieci energetycznej przy ul. Bieńczyckiej. Prace będą polegały na przesunięciu sieci trakcyjnej średniego napięcia w głąb pobocza, co pozwoli na planowane poszerzenie jezdni.

Developer w ramach prowadzonej inwestycji (budowy osiedla mieszkaniowego) został zobowiązany przez ZIKiT do przebudowy skrzyżowania wraz z przystankiem tramwajowym „Bieńczycka”. Zostaną przebudowane perony tramwajowe oraz zostanie ustawiona nowa sygnalizacja świetlna, co ułatwi mieszkańcom nowego osiedla bezpieczne przejście się na drugą stronę ulicy.

Na razie prace związane z siecią energetyczną prowadzone będą na poboczu, co  nie generuje dodatkowych utrudnień w ruchu samochodowym. Potem wykonywane zostanie asfaltowanie oraz wymiana krawężników wzdłuż jezdni.

Natomiast 23 czerwca br. rozpocznie się przełomowy etap prac związany z przebudową przystanku i skrzyżowania przy ul. Bieńczyckiej.  Wówczas w cieniu prac prowadzonych przez developera ZIKiT planuje rozpoczęcie remontu odcinka torowiska, pomiędzy rondem Czyżyńskim , a rondem Kocmyrzowskim. W ciągu 3 tygodni wymienione zostaną zużyte elementy  torowiska, tak aby go ustabilizować oraz poprawić komfort podróży na kilometrowym fragmencie ul. Bieńczyckiej. Z uwagi na to, że naprawiane będą m.in. szyny i podkłady - od 23 czerwca do polowy lipca ruch tramwajowy na remontowanym odcinku pomiędzy rondami zostanie wstrzymany. Zakończenie wszystkich prac zarówno na jezdni jak i na torowisku w ciągu ul. Bieńczyckiej planowane jest 31 sierpnia br.

 

 

dolne t�o